Tydzień w Muzeum Chopina

Tydzień w Muzeum Chopina

Reklama
Reklama

W tym tygodniu w Muzeum Fryderyka Chopina czeka na Państwa moc atrakcji:

  • czwartek, 17 czerwca o godz. 18:00 oprowadzanie specjalne „Kulisy Muzeum Chopina”. Podczas spaceru przyjrzymy się galerii portretów Fryderyka Chopina. Które wizerunki Chopin cenił najbardziej? O którym z nich powiedział, że jest na nim najbardziej do siebie podobny? Spacer jest w cenie biletu do Muzeum.
  • sobota: dwa recitale fortepianowe (o godz. 17:00 oraz 18:00) w ramach cyklu Sobotnie recitale fortepianowe w Muzeum Chopina. Zagra dla nas Mateusz Perz.
  • niedziela: dwa recitale fortepianowe (o godz. 17:00 oraz 18:00) w ramach cyklu Niedzielne recitale fortepianowe w Muzeum Chopina. Koncerty wykona Jakub Czekierda.

Bilety na recitale fortepianowe: www.bilety.nifc.pl

Reklama
Reklama

A prócz tego CODZIENNIE, w cenie biletu wstępu:

  • Widzę Muzykę – wystawa czasowa, która jest muzealną próbą „sportretowania” twórczości Chopina. Przedstawia ona liczne wyobrażenia i inspiracje oraz pokazuje różne podejścia twórców do zagadnienia korespondencji sztuk – w tym artystycznego opracowania odczuwanej przez nich synestezji.
  • Rękopisy Chopina – cykl pokazów specjalnych. W ramach ekspozycji prezentujemy obecnie rękopis Poloneza fis-moll 44 z albumu księżnej Jadwigi Sapieżyny – wklejoną pojedynczą kartę ze szkicem fragmentu kompozycji z 1841 roku.
  • Wachlarz z pudełkiem – pokaz konserwatorski. Obejrzyj jedyny wachlarz z kolekcji Muzeum, zakupiony od spadkobierczyni George Sand. Przedmiot nigdy wcześniej nie był pokazywany publiczności. 
  • Półgodzinne oprowadzania po wystawach stałej i czasowej (godz. 12.00, 14.00 oraz 16.00) z animatorem Muzeum Chopina.

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.