Trwa rejestracja do 17. Nocy Muzeów 2020

Muzeum Narodowe w Warszawie

Trwa rejestracja do 17. Nocy Muzeów 2020.

16 maja odbędzie się w Warszawie 17. edycja Nocy Muzeów. Zapraszamy muzea, galerie, instytucje publiczne do zgłaszania udziału w tym wydarzeniu. Tematem przewodnim będzie 75. rocznica odbudowy Warszawy.

Formularz rejestracji wydarzeń jest dostępny pod linkiem http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/form/.
Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2020 r.
Do tego dnia będzie można także poprawić dane w formularzu. Udział instytucji zostanie potwierdzimy po weryfikacji nadesłanych zgłoszeń.

W tym roku przypada 75. rocznica odbudowy Warszawy. 14 lutego 1945 r. powstało Biuro Odbudowy Stolicy. Motorem podźwignięcia stolicy z ruin byli ludzie, którzy od końca wojny napływali do miasta, osiedlali się wśród gruzów i rozpoczęli odbudowę na własną rękę. Wyrosłe później na miejscu ruin budynki to nie tylko miejsca do życia, ale też symbol żywotności, tożsamości i wyzwolenia Warszawy. Zachęcamy zgłaszające się instytucje, aby w tegorocznym programie Nocy Muzeów udało się nawiązać do tego wydarzenia.

Informacje na temat organizacji 17. Nocy Muzeów można uzyskać w Biurze Marketingu Miasta Urzędu Miasta w godz. 8.00-16.00 pod nr tel. 22 44 33 185 lub 44 33 196,
e-mail: nocmuzeow@um.warszawa.pl.W temacie e-maila prosimy wpisywać Noc Muzeów 2020.

O Nocy Muzeów także na: https://www.facebook.com/warszawa/

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.