Trochę zimy latem: Syntetyczne lodowiska i dwie sztuczne górki na URSYNOWIE

syntetyczne lodowiska i dwie sztuczne górki.

Na łyżwy latem? Czemu nie. Na Ursynowie właśnie zostały uruchomione wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Są to dwa syntetyczne lodowiska i dwie sztuczne górki. Będą funkcjonować przez dwa miesiące na terenie obok Urzędu Dzielnicy Ursynów i Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz na tzw. Polance Raabego (obok Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3). Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

Jest to realizacja jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. pod nazwą ”Małe Zakopane latem i zimą”, na który zagłosowały 1653 osoby.

– To coś zupełnie nowego nie tylko na Ursynowie, ale i w całej Warszawie. Liczę na to, że zarówno z lodowisk, jak i górek zjazdowych będzie korzystać dużo dzieci i przez to wakacje spędzane przez nie na Ursynowie będą atrakcyjniejsze. Sam jestem ciekaw, jak bardzo zjazd ze sztucznej górki i ślizganie się na sztucznym lodowisku są zbliżone do korzystania z lodowiska mrożonego i prawdziwej, zaśnieżonej górki – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski.

Atrakcje są czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10.00 – 20.00. Korzystanie z nich oraz wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne.
Lodowiska mają powierzchnię 125 m2, wykonane są z paneli polietylenowych, które pozwalają ślizgać się w warunkach zbliżonych do tych, które są na lodowisku mrożonym. Górki zjazdowe opierają się na stalowej konstrukcji i mają po dwa równoległe tory, ułożone ze specjalnych mat z tworzywa sztucznego. Zjazd odbywa się na gumowych pontonach. Górki mają po 4 metry wysokości, długość zjazdu to 18 metrów, a strefy wyhamowania mają 8 metrów.

– Ważne jest też, że lodowisko syntetyczne to ekologiczne rozwiązanie, bo do jego utrzymania nie jest potrzebna energia elektryczna. Zupełnie inaczej jest w przypadku lodowiska mrożonego, które tej energii zużywa bardzo dużo. To szczególnie istotne przy gwałtownie rosnących obecnie cenach prądu –  dodaje Piotr Zalewski.

Atrakcje powrócą w okresie jesienno-zimowym, od 2 listopada do 18 grudnia, ale tylko w jednej lokalizacji – przy Szkole Podstawowej nr 340.
Koszt realizacji projektu wynosi 698 886 zł.

Atrakcje są czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10.00 – 20.00.

Miejsce: obok Urzędu Dzielnicy Ursynów i Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz na tzw. Polance Raabego (obok Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3). Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

źródło: https://ursynow.um.warszawa.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.