Transmisja ze spektaklu „Goplana”

3 listopada 2016 roku odbędzie się transmisja ze spektaklu „Goplana”, którą będzie można obejrzeć nieodpłatnie na platformie TW-ON (http://vod.teatrwielki.pl/) oraz na The Opera Platform.

 „Balladyna”, klasyka polskiej literatury, doczekała się wyśmienitej realizacji operowej. „Goplana” na scenę Teatru Wielkiego wraca po niemal siedemdziesięcioletniej nieobecności. Operę Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego będzie miała okazję zobaczyć nie tylko warszawska publiczność!

W przesyconej polskością muzyce Władysława Żeleńskiego – ojca Tadeusza Boya-Żeleńskiego – usłyszymy rytmy polskich tańców narodowych: kujawiaka, oberka, mazurka. Orkiestrę poprowadzi Grzegorz Nowak, dyrygent o międzynarodowej sławie, wysoko ceniony za interpretacje muzyki polskiej. Słowiańskość opery wynika też z libretta: to baśń rozgrywająca się w świecie ludowych podań i legend, łącząca świat fantastyczny z rzeczywistym, opowieść osnuta wokół motywów zbrodni, winy i żądzy władzy. O tym, czy tragedia miłosna rodem z romantyzmu zyska dzisiaj na aktualności, zadecyduje wyobraźnia reżyserska Janusza Wiśniewskiego. Twórca – znany z inscenizacji takich oper w warszawskim Teatrze Wielkim, jak „Manekiny” i „Siedem grzechów głównych” – określany mianem „drugiego Tadeusza Kantora” miał znaczący wpływ na rozwój teatru polskiego lat 80.

Start godz. 18:50

Odnośnik do wydarzenia na stronie Organizatora- klik

Fragment plakatu autorstwa Adama Żebrowskiego, fot. ilijaa – Fotolia, copy: Igor Gałązkiewicz

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.