Transatlantyk Festival 2018

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Transatlantyk Festival 2018.

W dniach 13-20 lipca 2018 roku zapraszamy do Łodzi na Transatlantyk Festival 2018.

„Niepodległość dziś / Independence now. Ja, wolność, bunt i ojczyzna.” – 8. edycja Transatlantyk Festival.

Transatlantyk Festival to wybitne światowe kino i muzyka. Możemy tu spotkać legendarnych i młodych twórców, przedstawicieli wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, uczestniczyć w setkach pokazów i licznych wydarzeniach muzycznych. Tę artystyczną platformę, która poprzez materię dźwiękową i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem oraz co niezwykle ważne, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne stworzył laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek, który jednocześnie jest dyrektorem festiwalu. Dyrektor programową Transatlantyk Festival jest Joanna Łapińska.

Widzowie po raz kolejny będą mogli jako pierwsi w Polsce zapoznać się z filmami z najważniejszych światowych festiwali, uczestniczyć w retrospektywach wybitnych twórców, kolacjach w ramach Kina Kulinarnego, zagłębić się w rzeczywistości cinematic VR, która to sekcja w tym roku po raz pierwszy będzie miała charakter konkursu lub w intymnej atmosferze Kina Łóżkowego (jednego z 10. najwspanialszych kin plenerowych na świecie wg BuzzFeed!) i Sezonu nadrobić filmowe zaległości.

Transatlantyk Festival 2018 to również Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych, prezentujący najciekawsze krótkie formy zrealizowane w Polsce w ciągu dwóch ostatnich lat. „Poczuj wolność okiem kamery – patrz w przyszłość” – to hasło II edycji międzynarodowego konkursu organizowanego we współpracy z
Instytutem Adama Mickiewicza/Culture.pl. Także podczas tegorocznej edycji po raz drugi zostanie wręczona wyjątkowa nagroda: Transatlantyk Distribution Award. Powalczą o nią filmy premierowo prezentowane na Transatlantyku w sekcji Nowe Kino.

Szczegóły: www.transatlantyk.org

Zapraszamy do Łodzi między 13-20 lipca 2018!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.