Tramwaj linii „N” znów wyjechał w trasę

Fot. Aleksandra Wierzchowska
UDOSTĘPNIJ
  • 4
  •  
  •  
  •  

Tramwaj linii „N” znów wyjechał w trasę.

Prawdziwym hitem okazał się tramwaj linii „N” jak Niepodległość, gdzie od 5 listopada pracownicy Biura Edukacji Narodowej IPN śpiewają wraz pasażerami pieśni legionowe ze specjalnie przygotowanego śpiewnika. W Tramwaju Niepodległości można spotkać marszałka Piłsudskiego i zrobić sobie z nim zdjęcie. Niektórzy pasażerowie włączają telefony, by transmitować śpiewy swoim znajomym. W poniedziałek uczniowie jednej z warszawskich szkół, dowiedziawszy się, że linia „N” będzie działać przez kilka dni, obiecali, że pojawią się znowu. Następnego dnia na pętli Kawęczyńska Bazylika czekała cała grupa młodzieży, która dojechała tramwajem aż do końca trasy.

Fot. Piotr Życieński

W Tramwaju Niepodległości można też zdobyć pamiątkowe znaczki rocznicowe oraz tygodniowy program wydarzeń na Przystanku Niepodległość przy ul. Marszałkowskiej 21/25. W tym tygodniu (5–10 listopada 2018) od rana do wieczora odbywają się tam warsztaty, prelekcje, pokazy broni, filmy czy prezentacje książek.

Tramwaj jeździ codziennie do 12 listopada od godziny 11.48 do 17.38 (w niedzielę 10.07–15.00) na trasie Plac Bankowy – Metro Wilanowska – Kawęczyńska Bazylika. Inicjatywa jest owocem współpracy Instytutu Pamięci Narodowej, Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie i Tramwajów Warszawskich.

Tramwaj_Niepodleglosci_trasa_linia_N – klik

źródło: IPN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.