Tracisz produktywność na home office? Postaw na coworking

coworking warszawa

Home office pomimo swoich licznych zalet ma także wady. Jedną z nich jest spadek produktywności, na który skarży się wiele osób pracujących z domu. Czy jest dla nich jakaś rada? Oczywiście – mogą zastosować narzędzia do zarządzania czasem, zablokować rozpraszające reklamy i ograniczyć sobie dostęp do witryn internetowych. Mogą też wynająć stanowisko w biurze coworkingowym i zacząć pracować na maksymalnym poziomie efektywności.

Dlaczego home office zmniejsza produktywność?

W domu jest mnóstwo rozpraszaczy. Czworonożny przyjaciel domagający się spaceru, stos brudnych naczyń w zlewie, sąsiadka wpadająca na plotki, ruch za oknem, ekipa operująca wiertarką, ulubiony serial, obiad, którego nikt nie ugotuje za Ciebie. To jeszcze nie wszystko, bo pokusą samą w sobie jest komputer, z którego korzystasz w celach zawodowych, ale też rozrywkowych.
Niekiedy bardzo trudno jest rozdzielić obowiązki domowe od pracy i przyjemności. Stąd już prosta droga do zachwiania tak ważnego dla każdego człowieka work life balance. Czujesz, że balansujesz na cienkiej linii? Zanim spadniesz w przepaść nazywaną utratą kreatywności i spadkiem produktywności mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązanie. A jest nim wynajęcie stanowiska w biurze coworkingowym w Warszawie.

Sposób na efektywność w pracy – coworking

Coworking to stosunkowo nowe, choć rozwijające się niezwykle dynamicznie pojęcie. Trend na wynajmowanie biur do pracy współdzielonej jest szczególnie popularny w dużych miastach. Przykładem jest np. Tu Lubię z Warszawy, lecz podobnych miejsc jest naprawdę sporo. Oczywiście nie wszystkie oferują taki sam standard i dostęp do bogatego zaplecza w konkurencyjnej cenie, jednak gdy zdecydujesz się na wyjście z domu, to na pewno będziesz miał w czym wybierać.

Inne korzyści z coworkingu

Biura domowe to zazwyczaj…. Stół w salonie i proste niewygodne krzesło. Nawet jeśli jesteś tym szczęściarzem, który dysponuje własnym, wydzielonym gabinetem, to i tak odczuwasz dyskomfort, gdy siedzisz przy zwyczajnym biurku na typowym fotelu.
Nowoczesne biura coworkingowe są wyposażone kompleksowo w:

  • ergonomiczne meble, w tym regulowane biura i wyprofilowane fotele,
  • zamykane szafki do przechowywania dokumentów i innych rzeczy osobistych,
  • dostęp do szybkiego internetu bezprzewodowego,
  • możliwość korzystania ze wspólnych powierzchni do spotkań – sal konferencyjnych oraz kuchni do parzenia kawy i herbaty,
  • obsługę recepcyjną – wydawanie i przyjmowanie poczty, skanowanie, kopiowanie dokumentów.

Koszt wynajęcia biura w przestrzeni coworkingowej jest wielokrotnie niższy niż wynajęcie całego lokalu na własność. Zazwyczaj też do wyboru jest kilka abonamentów z różnymi rodzajami usług wchodzącymi w pakiet. Więcej na temat samej idei coworkingu i sposobów na poprawę wydajności w pracy zdalnej znajdziesz też na blogu Tu Lubię.
Rozważ opcję zamienienia home office na coworking w biurze zlokalizowanym w atrakcyjnej, cichej dzielnicy. Ważnym aspektem będzie też to, jaki jest dojazd do wybranego miejsca.

/materiał zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.