„Torbacze do szkoły” – piknik edukacyjny w Warszawskim ZOO

„Torbacze do szkoły” – piknik edukacyjny w Warszawskim ZOO.

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, wkrótce nadejdzie czas szkoły. Ale nie tylko ludzkie dzieci pobierają nauki zanim wejdą w dorosłość. Potomstwo zwierząt też musi się wiele nauczyć zanim rozpocznie samodzielne życie.

W najbliższą niedzielę serdecznie zapraszamy do Warszawskiego ZOO na piknik edukacyjny „Torbacze do szkoły” organizowany wspólnie z Fundacją PANDA i Radiem Dla Ciebie.

Od godziny 11.00 w Warszawskim ZOO przewidziano mnóstwo atrakcji: warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami. Tytuł pikniku nawiązuje do torbaczy – grupy ssaków zamieszkujących głównie Australię. Pracownicy Działu Dydaktycznego przedstawią przedstawicieli fauny tego kontynentu mieszkających w Warszawskim ZOO i zorganizują konkurs wiedzy o zwierzętach australijskich. Na swoim stoisku zaprezentują gady i bezkręgowce, poinformują o zwyczajach swoich podopiecznych i przedstawią wiele ciekawostek z nimi związanych. Można będzie porozmawiać i zadawać pytania. To wszystko w klimacie rodzinnej zabawy.

Uczestnicy pikniku będą mogli podziwiać występy artystów Teatru Lalka i Teatru Króla oraz pokazy taneczne szkoły tańca.

Dodatkowo, każdy, kto 27 sierpnia przyjdzie na piknik w zwierzęcym przebraniu przedstawiciela fauny australijskiej, będzie mógł zwiedzać ZOO bezpłatnie! Przewidziano konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie nastąpi o godz. 13.30. Liczymy na pomysłowość i siłę przekazu wybranego stroju!

Podczas pikniku odbędzie się rozwiązanie innego naszego konkursu – na wiersz o inteligencji zwierząt i ich zdolnościach do uczenia się. Nagrodą główną będzie zwiedzanie ZOO „od kuchni” z przewodnikiem. Nie każdy ma wprawę w pisaniu utworów lirycznych, ale każdy ma szansę wziąć udział w konkursie. Warunkiem jest przysłanie wiersza na adres: edukacja@zoo.waw.pl do piątku 25 sierpnia, do godz. 15.00. Informacje o konkursie zamieściliśmy na naszym profilu na Facebooku.

Wstęp na podstawie biletu do Zoo.

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.

Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa

www.zoo.waw.pl

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.