Top 5 złotych rad dotyczących zdrowego stylu życia, które każdy powinien wprowadzić do swojego życia

Top 5 złotych rad dotyczących zdrowego stylu życia

Wiele osób zmaga się z nadwagą, a otyłość już czai się za zakrętem. Nie ma się co oszukiwać, że to rzadki problem. Otyłość jest ciężką chorobą, która bywa śmiertelna. Jednocześnie osoby nawet z nadwagą narażone są na szereg innych chorób, choćby układu krążenia, zdecydowanie bardziej niż osoby mające prawidłową wagę. Dziś więc przedstawimy Wam top 5 złotych rad dotyczących zdrowego stylu życia, które każdy powinien wprowadzić do swojego życia.

Rada 1: zdrowa dieta to podstawa

Podstawą zdrowego stylu życia jest odpowiednia dieta. Musi być ona zbilansowana. Przede wszystkim należy zrezygnować z jedzenia śmieciowego, kolorowych napojów, ale i używek. Bazą każdego obiadu i kolacji powinny być warzywa. Powinny one też zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Na śniadanie można jadać owoce z dodatkiem jogurtu roślinnego oraz płatków owsianych. Do diety trzeba też wprowadzić zdecydowanie więcej ryb, które są źródłem kwasów omega-3. Pamiętajcie też jak ważne jest to, by zachować higienę posiłków. Oznacza to, że nie należy szybko jeść. Do tego nie należy też się objadać. Posiłki powinny być spożywane przy stole, a nie przed telewizorem. Podczas jedzenia nie należy korzystać ze smartfona. Oczywiście w żadnym przypadku nie można też objadać się przed spaniem. Ostatni posiłek nie powinien być później niż na dwie godziny przed snem. Jeżeli nadal jesteście głodni, to możecie napić się wody mineralnej.

Rada 2: wybieraj tylko wysokiej jakości produkty

Ceny w sklepach są naprawdę wysokie i trudno się z tym nie zgodzić. Ale jednak na jedzeniu oszczędzać nie można. Dlatego też zawsze należy wybierać produkty wysokiej jakości. Jeżeli macie dostęp do jaj wiejskich czy też mięsa od lokalnych dostawców, to powinniście takowe produkty zakupić. Są one zdecydowanie zdrowsze. Najlepiej wybierać produkty ekologiczne, które nie są przetworzone. Oczywiście wiąże się to z tym, że będziecie więcej wydawać na jedzenie, ale z drugiej strony takie jedzenie jest zdrowsze, a na zdrowiu nie można oszczędzać. Możecie w pewien sposób obniżyć koszty. Wystarczy tylko nie marnować jedzenia. Zatem kupować tylko takie ilości, jakie jesteście w stanie zjeść nim produkty nie będą już nadawać się do spożycia. Jeżeli ugotujecie za dużo, to powinniście zamrozić pozostałą część obiadu. Swoją drogą takie rozwiązanie pozwala Wam na lepsze zarządzanie czasem, bo w jakiś kolejny dzień będziecie już mieć gotowy obiad. Zresztą można gotować na zapas i potem mrozić dania. To spora oszczędność czasu.

Rada 3: aktywność fizyczna – dla zdrowia i oszczędności

Każdego dnia należy być aktywnym fizycznie. Nie można tylko pracować, a potem wracać do domu, objadać się i siedzieć na kanapie. Trzeba być aktywnym i to każdego dnia. Oznacza to, że nawet, gdy pogoda za oknem nie nastraja do spacerów, trzeba wyjść. Możecie więc spacerować, uprawiać jogging czy nordic walking. Warto również jeździć na rowerze. Tutaj doskonale sprawdzą się rower miejskie czy też rowery górskie. Swoją drogą jednoślad może być świetnym środkiem transportu do pracy. Rzeczywiście nie tylko ceny jedzenia poszły w górę, bo zdrożało także paliwo. Dlatego też dla swojego zdrowia, ale i oszczędności i przy tym środowiska zamiast dojeżdżać do pracy autem można wybrać rower. W skali miesiąca możecie sporo zaoszczędzić. Swoją drogą nawet jeżeli nie macie dobrej kondycji, to nie musicie rezygnować z jednośladu. Tutaj dobrze sprawdzi się rower elektryczny.

Rada 4: wypoczynek

Poza faktem, że najlepsze rowery górskie wcale nie muszą być drogie, faktem jest też to, że w zdrowy styl życia wpisuje się też wypoczynek. Poza aktywnością, zdrowym jedzeniem musicie znaleźć czas na to, by wypocząć i to tak przez 7-8 godzin w nocy. Nie można spać kilka godzin, a potem dobrze się czuć kolejnego dnia. Trzeba wprowadzić też higienę snu, czyli nie zasypiać przy włączonym telewizorze czy ze słuchawkami w uszach.

Rada 5: czas na przyjemności

W zdrowy styl życia wpisują się też przyjemności. Zatem każdego dnia należy zrobić coś dla siebie co sprawi Wam przyjemność. Możecie posłuchać ulubionej płyty czy wziąć kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Ale możecie też usiąść na kanapie, przykryć się kocem i poczytać książkę. Ważne, abyście każdego dnia znaleźli czas dla siebie i na swoje choćby drobne przyjemności.

/artykuł sponsorowany/

Reklama