TOP 3 książki Wojciecha Cejrowskiego dla ciekawych świata

TOP 3 książki Wojciecha Cejrowskiego dla ciekawych świata
Wojciech Cejrowski, znany z programu Boso przez świat, jest autorem książek, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób ciekawych świata. Oprócz publikacji o tematyce podróżniczej i przygodowej napisał również pozycje z literatury politycznej. Jednak to właśnie te pierwsze budzą największe zainteresowanie. Jakie 3 pozycje podróżnicze autorstwa WC warto przeczytać?

1.  Podróżnik WC – bestseller, który miał być „nieudolny”

Jest to pierwsza książka Wojciecha Cejrowskiego, którą on sam uznał za „nieudolny popis debiutanta”. Tymczasem publikacja wydana po raz pierwszy w 1997 roku stała się bestsellerem, który podbił serca osób żądnych opowieści o przygodach autora w USA i Meksyku. Po sprzedaży całego nadruku książka Cejrowskiego zniknęła z księgarń.

Autor długo nie zgadzał się na jej wznowienie i dodruk, ponieważ po latach uważał, że historie w niej opisane są krępujące. W końcu uległ namowom wydawców i po kilkunastu latach przeredagował swoje pierwsze dzieło. Pojawiły się w nim nowe historie, ciekawe opisy, piękne zdjęcia. Zmianie uległa także okładka. Dziś ekscentryczna i ciekawa opowieść znów jest do kupienia i na pewno spodoba się każdemu, kto chce lepiej poznać Meksyk i Kolumbię.

2.  Gringo wśród dzikich plemion – pół miliona sprzedanych egzemplarzy

Ten podróżniczo-przygodowy tom to prawdziwa perełka wśród pozycji dla osób ciekawych świata. Czytelnicy od lat twierdzą, że to najlepsza książka Wojciecha Cejrowskiego. Świadczą o tym chociażby liczby sprzedanych egzemplarzy (500 000 odnotowane po ośmiu latach od publikacji).

Pełna faktów i humoru, ciekawa, ale i zabawna, bogata w dokumentację fotograficzną z wypraw w najdziksze zakątki świata. Taka jest właśnie książka Gringo wśród dzikich plemion, która opowiada o przygodach autora w Amazonii i Ameryce Środkowej. Jeśli więc szukasz niesamowicie wciągającej lektury, która momentami rozbawi Cię do łez, to ta pozycja jest idealna.

3.  Rio Anaconda – wciągająca podróż do dżungli

Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy fascynują się tajemnicami amazońskiej dżungli. Na 456 stronach Wojciech Cejrowski opisał podróż na ziemie Indian Carapana. Ta przygodowo-podróżnicza opowieść szybko stała się bestsellerem. Ludzie pokochali wciągające opisy, zabawne historie i magiczne fotografie prosto ze świata jednego z plemion indiańskich, które żyje w izolacji od współczesnej cywilizacji. O tym, jak wygląda ich życie i jakie niesamowite historie spotkały znanego podróżnika w amazońskiej dżungli, przeczytasz właśnie w Rio Anaconda.

Sklep Cejrowskiego i książki z autografem

Wyjątkowe książki Wojciecha Cejrowskiego można kupić w jego własnym Sklepie Kolonialnym. Znajdziesz tam najważniejsze, także wznowione nakłady, które dostępne są w okazyjnych cenach. Co ważne, w sklepie Wojciecha Cejrowskiego otrzymasz książkę z autografem autora!

To prawdziwa gratka, szczególnie dla osób zafascynowanych jego osobą i twórczością. Książka z podpisem może być także wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

/materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.