Tomasz Wasilewski. Młodzi zdolni. Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Tomasz Wasilewski. Młodzi zdolni. Pokolenie lat 80. w polskim kinie.

5 kwietnia 2017 roku w NInA w ramach cyklu „Młodzi zdolni. Pokolenie lat 80. w polskim kinie” odbędzie się seans filmowy i spotkanie z Tomaszem Wasilewskim.

Film „W sypialni” – skromny, psychologiczny dramat – opowieść o czterdziestolatce, która nie chce przyjąć tradycyjnej roli żony i matki, który Tomasz Wasilewski zrealizował w 2012 roku za zaledwie kilka tysięcy złotych. Od czasu powstania tego filmu stworzył już kolejne dwa głośne filmy: „Płynące wieżowce” i „Zjednoczone Stany Miłości”, które właśnie wchodzą na ekrany kin w kilku krajach na świecie. Po zeszłorocznej nagrodzie za scenariusz na Festiwalu w Berlinie reżysera określa się jako „nadzieję kina europejskiego”.

Po seansie spotkanie z reżyserem poprowadzi Kaja Klimek mająca w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

WSTĘP WOLNY:
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.


5 kwietnia 2017, godz. 19:00
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5

Odnośnik do wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.