TOMASZ STAŃKO – TOAST URODZINOWY 2022 plac Defilad

TOMASZ STAŃKO - TOAST URODZINOWY 2022 plac Defilad

Po raz kolejny gościmy na Placu koncert celebrujący 80. rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego trębacza. W poniedziałkowy wieczór, 11 lipca, zaprezentujemy Wam program przygotowany we współpracy z córką artysty, Anną Stańko.

Ze względu na prognozowane opady deszczu koncert TOMASZ STAŃKO. TOAST URODZINOWY zostaje przeniesiony na dużą scenę STUDIO.
Bezpłatne wejściówki do pobrania online pod adresem: https://tiny.pl/whqng

Dodatkowa opcja: streaming koncertu w barze STUDIO!

Wystąpią:

  • Marcin Wasilewski Trio ze specjalnym udziałem norweskiego trębacza Nilsa Pettera Molværa
  • zespół EABS
“Tata wielokrotnie powtarzał, że czuje się spełniony. Śmierć traktował jako naturalny element cyklu życia i taką też mądrość chciał podarować swoim fanom. Dlatego chcemy go wspominać w atmosferze radości, celebrując jego życie i sztukę, w otoczeniu artystów, na których wywarł wpływ i których przez lata inspirował. Dokładnie tak, jak on by sobie tego życzył” – mówi Anna Stańko, córka trębacza i założycielka Fundacji im. Tomasza Stańko.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszycie dwa projekty specjalne:
  • Pierwszy nawiązuje do burzliwego okresu twórczości Tomasza Stańko: kultowego albumu „Purple Sun”, którego reinterpretacji podjęli się muzycy najpopularniejszego dziś jazzowego zespołu młodego pokolenia EABS.
  • Drugi zaprezentuje Marcin Wasilewski Trio, który na swoim koncie ma ponad dwie dekady koncertów i nagrań z artystą – od „Soul of things” po „Lontano” i „Wolność w sierpniu”. Gościem specjalnym Tria będzie wybitny norweski trębacz Nils Petter Molvær – gwiazda europejskiego jazzu, kompozytor i producent, uznawany za pioniera nu jazzu, który jako trębacz już teraz pozostawił trwałe ślady w historii muzyki i stworzył swoje niepowtarzalne brzmienie, łącząc rozmaite muzyczne style – jazz, ambient, house, elektronikę, breakbeats, hip-hop, rock i pop.
Poniedziałek, 11 lipca 2022, godz. 20:00
Wstęp wolny
Więcej informacji tu – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.