Teraz–wtedy/Doc Lab Poland Hot Selection: Over the Limit

UDOSTĘPNIJ
  • 3
  •  
  •  
  •  

3 października 2018 roku zapraszamy na wieczór z Over The Limit świetnie przyjętym filmem na IDFA i obsypanym nagrodami w Krakowie dokumentem o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Po projekcji – spotkanie z twórcami filmu i pokaz “Fechmistrza” Dziworskiego.

Ubiegłoroczny cykl Wtedy–teraz, poświęcony mistrzom Polskiej Szkoły Dokumentu, powraca w odwróconej formule: Teraz–wtedy. Głównymi bohaterami spotkań prowadzonych przez Michała Oleszczyka będą współcześni polscy dokumentaliści, a uzupełnieniem dla ich filmów będą powiązane tematycznie wyprawy w przeszłość. Zapraszamy na ciąg dalszy dialogu teraźniejszości z korzeniami.

PROGRAM

Godz. 19:00 – Teraz | Over the Limit, reż. Marta Prus, 74 minuty, 2018

Dzieło Marty Prus to nie tylko portret determinacji i ciągłej walki z własnym ciałem, której stawką jest olimpijska perfekcja, ale także szczególne filmowe spotkanie trzech kobiet – zawodniczki, trenerki i wszechwładnej działaczki związku sportowego – pozostających ze sobą w bliskiej i miejscami dramatycznej relacji. Film przedstawia decydujący rok w życiu rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun, która stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego umożliwił reżyserce ukazanie intymnej, ale i brutalnej więzi Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner.

Godz. 20:15 – Rozmowa z Martą Prus i Maciejem Kubickim

O filmie porozmawiamy z reżyserką Martą Prus i producentem Maciejem Kubickim. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

Godz. 21:00 – Wtedy | Fechmistrz, reż. Bogdan Dziworski, 12 minut, 1978

Sylwetka wybitnego trenera szermierki Władysława Kurpiewskiego, a zarazem wyjątkowo finezyjna, pozbawiona komentarza słownego opowieść o tajnikach władania floretem.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

3 października 2018

Miejsce: FINA Wałbrzyska 3/5

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.