Teatroteka FEST 6-8 marca 2020

Teatroteka FEST 2020 – Nowe Kadry Teatru.

Nowe Kadry Teatru – tym razem dla starszych i dla młodszych – już po raz czwarty w Warszawie – zapraszamy na festiwal TEATROTEKA FEST 2020!

W tym roku w sekcji konkursowej TEATROTEKI FEST zobaczymy osiem prac niepokazywanych wcześniej szerokiej publiczności, adresowanych do starszych i – to nowość – do bardzo młodych widzów (MAŁA TEATROTEKA). Nowości będzie zresztą więcej: uczestnicy festiwalu zobaczą nie tylko ekranizacje walczące w Konkursie Głównym (pięć pokazów dla widzów 16+; trzy pokazy dla widzów 7+), ale także – w sekcji BEST OF FEST – siedem spektakli, które zwyciężyły w poprzednich edycjach i były nagradzane na innych festiwalach.

Tradycyjnie już harmonogram został ułożony w taki sposób, aby w projekcjach, które równolegle odbywać się będą w dwóch sąsiadujących miejscach (zaadaptowanym do kinowych potrzeb Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Syrena Muzeum Warszawy), mogło uczestniczyć jak najwięcej widzów.

Program: http://www.teatroteka.com.pl/program

Organizatorzy zapraszają także osoby anglojęzyczne – projekcjom będą towarzyszyć angielskie napisy.

Termin: 6 – 8 marca 2020
Miejsca:
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej., ul. Miodowa 22/24, Warszawa
Kino Syrena Muzeum Warszawy, ul. Rynek Starego Miasta 28–42

Na wszystkie projekcje WSTĘP WOLNY.

Pełny program festiwalu, opisy i zwiastuny spektakli walczących o nagrody oraz opisy wydarzeń towarzyszących, aktualności z przygotowań a także ciekawostki, znajdują się na stronie internetowej TEATROTEKI FEST: www.teatroteka.com.pl.

Grand Prix czwartej edycji TEATROTEKI FEST oraz laureatów 10 kategorii wskażą: Grzegorz Damięcki (aktor teatralny i filmowy), Robert Drobniuch (reżyser, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach), Ryszard Lenczewski (autor zdjęć do niemal 100 obrazów, w tym m.in. do nominowanej do Oscara „Idy”), Maciej Pieprzyca (scenarzysta i reżyser filmowy; ostatnio: „Jestem mordercą”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”), Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka), Anna Wakulik (dramatopisarka) i Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserka teatralna, filmowa, operowa i radiowa, scenarzystka). Swoje nagrody przyzna też festiwalowa publiczność, grono krytyków teatralnych i filmowych oraz rektor Akademii Teatralnej.

Warszawski FEST był i pozostaje dla nich miejscem szczególnym, bo w ostatnich latach to właśnie tutaj odbywały się premierowe pokazy i pierwsze zderzenia twórców z widzami, krytykami i jurorami. Festiwal z założenia prezentuje prace najzdolniejszych artystów – nie tylko reżyserów, ale także aktorów, operatorów, kompozytorów i scenografów – oraz najlepsze polskie dramaty. W większości są to teksty nowe, docenione w najważniejszych konkursach dramaturgicznych w Polsce. Zwycięzcy ostatnich edycji FEST-u to dzisiaj jedni z najczęściej nagradzanych i najbardziej zapracowanych reżyserów teatralnych w Polsce.

Tradycją FEST-owych spotkań są koncerty inaugurujące kolejne edycje. W tym roku w dniu otwarcia, na scenie Teatru Collegium Nobilium, zagra Gaba Kulka z zespołem, która wykona najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru – nie zabraknie też muzycznych niespodzianek. Bilety na koncert – w cenie 25/20 zł można kupić za pośrednictwem stron www.instytut-teatralny.pl i www.GoOut.net.

Organizatorami festiwalu TEATROTEKA FEST są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent cyklu „Teatroteka WFDiF”), Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Muzeum Warszawy. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.