Teatr Kępa „T. de Ł. Nienasycona”

Zapraszamy 28 października do PROM Kultury Saska Kępa premierę spektaklu „T. de. Ł. Nienasycona”, którego bohaterką jest wyjątkowa artystka – Tamara Łempicka.

Wychowana w luksusie. Od najmłodszych lat wiedziała, czego chce. Do celu dążyła bezceremonialnie i za wszelką cenę. Czuła się wolna i wyzwolona. Wyemancypowana. Jedynie ona sama mogła decydować o sobie. Nie miała kompleksów. Ekstrawagancka. Wyniosła. Nierzadko arogancka. Chciała być i była zawsze w centrum uwagi. Królowa szalonych lat dwudziestych. Przez całe bujne życie tworzyła swoją legendę. Konfabulowała – z przyzwyczajenia lub dla uzyskania efektu w zależności od okoliczności.
Poziom jej autokreacji z pewnością stał się wzorem dla późniejszych celebrytów.
Miała kochanków i kochanki, ale prawdziwie kochała jedynie pierwszego męża Tadeusza – Tade’ – Łempickiego.
Wielbiła bogactwo, przepych, eleganckie stroje, wystawne przyjęcia…
Stworzyła swój unikalny styl w sztuce. ”Malowa prostytutki i królów… I nigdy nie miała dość. Nienasycona.”
„T.de. Ł. Nienasycona” – sztuka pisana jako monodram jest swoistą psychodramą, wiwisekcją, zmyciem makijażu autokreacji i konfrontacją z rzeczywistym „Ja”.
Dwie aktorki (Katarzyna Żak i Ewa Makomaska) rozgrywają konflikt w dialogu „Ja” z „Mną”. Ta fotografia wewnętrzna artystki rozbita na „pozytyw” i „negatyw” jest egzemplifikacją rozdarcia między kreowaniem własnego wizerunku a rzeczywistością.
Spektakl próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy „Autoportret w Zielonym Bugatti” przedstawia Tamarę Łempicką czy też wyobrażenie artystki o niej samej?

Daty spektakli:

28 października 2022, 30 listopada 2022, 9 grudnia 2022.

16 i 23 stycznia 2023

6 lutego 2023

Bilety /50 zł/ do nabycia na www.promkultury.pl


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama