TBS przy Pełczyńskiego czeka na najemców

Tylko 2805 zł będzie kosztować 1 m2 nowego mieszkania w budynkach mieszkalnych przy ul. Pełczyńskiego. Inwestycje realizuje spółka miejska TBS Północ, a zakończenie budowy zaplanowano za dwa lata.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa w systemie TBS, która jest realizowana w Warszawie. Niedawno oddano w ten sposób 215 mieszkań przy ul. Radzymińskiej 123-125 oraz prawie 100 lokali mieszkalnych przy ul. Skaryszewskiej 3 i  Łomżyńskiej 26.

 3 budynki od 4 do 8 pięter

W trzech budynkach zaprojektowano łącznie 235 lokali mieszkalnych i 2 lokale użytkowe. Budynki posiadają łącznie 148 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 28 miejsc postojowych naziemnych.

Każdy z budynków A, B i C ma kształt prostokąta o zmiennej liczbie kondygnacji i posiada od 4 do 8 pięter. Najwyższe kondygnacje zaprojektowane są w budynku A od strony ul. gen Pełczyńskiego oraz w budynku C od strony trasy S-8.

Mieszkania będą wykończone – na podłogach znajdą się panele oraz gres, a w kuchni oraz łazience zostanie ułożona glazura. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie kuchnia elektryczna z piekarnikiem wraz ze zlewozmywakiem, a także wanna lub brodzik, umywalka i misa ustępowa.

Dobrze skomunikowana z bogatą infrastrukturą

Inwestycja, której budowa ruszy w I kwartale br., powstanie w bardzo dobrze skomunikowanej okolicy. W pobliżu znajduje się trasa szybkiego ruchu S-8, pętla autobusowa i tramwajowa Osiedle Górczewska oraz dwie stacje II linii metra (Powstańców Śląskich i Lazurowa), które zostaną wybudowane w najbliższych latach.

W okolicy inwestycji znajduje się również bogata infrastruktura społeczna, z usługami w zakresie oświaty i nauki, kultury, opieki społecznej i służby zdrowia. Kilka minut spacerem od inwestycji znajduje się Urząd Dzielnicy Bemowo, a w sąsiedztwie  zlokalizowane są centra i pasaże handlowe. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne: Las Bemowski, Forty Bema, Park Górczewska, Kampinos.

2805 zł za 1 m2

Osoby zainteresowane najmem mieszkania zobowiązane są do złożenia wniosku o zawarcie umowy partycypacji i umowy najmu lokalu. Procentowy udział partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego jest ustalony na 30 proc. kosztu budowy m² powierzchni lokalu, który wynosi  9 350 zł. Przyszły najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz partycypacji (2805 zł za m2 x liczba metrów lokalu).

Wnioski są przyjmowane do 1 marca 2021 roku.

 TBS Północ

Działająca od 2001 roku miejska spółka TBS Północ buduje mieszkania na terenie Warszawy dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie na wolnym rynku. Mieszkania przeznaczone są dla osób o średnich dochodach i z tego powodu czynsz takiego mieszkania jest umiarkowany. TBS Północ obecnie zarządza 1526 mieszkaniami zlokalizowanymi na Bemowie, Bielanach, Pradze-Północ, Targówku oraz Woli.

Obok TBS Północ na terenie Warszawy działa jeszcze druga spółka miejska – TBS Południe.

Więcej informacji o naborze dostępnych jest na stronie www.tbspolnoc.pl

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.