Targowisko Sztuki w Arkadach Kubickiego

Nowy sezon Targowiska Sztuki w Arkadach Kubickiego.

22 października 2017 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie Targowisko Sztuki, które rozpoczyna nowy sezon tej cyklicznej imprezy.

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie startuje nowy sezon Targowiska Sztuki czyli cyklicznych prezentacji prac młodych artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Powracająca po wakacjach impreza stwarza wyjątkową okazję do odkrywania młodej sztuki i nabywania prac bezpośrednio od ich autorów.
A jest w czym wybierać, bo klimatyczne wnętrza Arkad o powierzchni 2000 metrów kwadratowych pozwalają na szeroką ekspozycję dokonań prawie setki twórców malarstwa, grafiki tradycyjnej (jak linoryt, litografia, akwaforta, sitodruk, akwatinta), rysunku, fotografii, plakatu czy małej formy rzeźby.

Są to zarówno artyści debiutujący, jak też już utytułowani i dostrzeżeni. Tacy, którzy jeszcze kształcą się w ASP, oraz ci którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli ponad dziesięciu lat.

Co sprawia, że spontaniczna akcja studentów pod patronatem Akademii przekształciła się w cykliczną imprezę z dekadą historii oraz stałym miejscem na kulturalnej mapie stolicy i w kalendarzu wydarzeń na Zamku?

Przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera Targowiska, które pozwala nie tylko na śledzenie najnowszych trendów, wyszukiwanie talentów i uzupełnianie zbiorów, ale też swobodne spotkania z artystami i inspirujące rozmowy. Arkady Kubickiego tłumnie odwiedzają zarówno kolekcjonerzy, poszukiwacze talentów i pasjonaci sztuki jak też projektanci, architekci i zwykli warszawiacy szukający tu wyjątkowych motywów do wnętrz.
Nie brakuje również turystów i „spacerowiczów”, czemu sprzyja niedzielny termin, świetna lokalizacja imprezy oraz jej otwarty charakter ( bez biletów wstępu).
Warto tu bywać, odkrywać i nabywać albo po prostu ciekawie spędzić czas.

22 października 2017, godz. 11:00

Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim

Najbliższe Targowisko już 22 października od 11.00 do 16.00, a kolejne 19 listopada i 10 grudnia. 

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.