Szpital Bielański będzie większy

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Szpital Bielański będzie większy.

M.st. Warszawa ogłasza przetarg na rozbudowę szpitala Bielańskiego. 60-letnia placówka zyska dzięki temu blisko 10 tys. m2 nowej powierzchni.

Nowe skrzydło pozwoli na rozszerzenie działalności placówki oraz prowadzenie jej w nowoczesnych warunkach z uwzględnieniem wymagań jakimi powinny odpowiadać pomieszczenia, w których prowadzi się działalność leczniczą.

Nowy pawilon będzie miał pięć pięter (z jedną kondygnacja podziemną), zostanie w nich pomieszczony blok operacyjny z 10 salami, Odział Intensywnej Terapii na 10 łóżek, Oddział Pooperacyjny, Zakład Rehabilitacji z 30 łóżkami oraz Oddział Psychiatrii na 37 łóżek, z izbą przyjęć i przychodnią.
Razem z nowym skrzydłem szpitala zostanie wykonana także przebudowa części istniejącej o powierzchni prawie 5 tys. m2. Znajdzie się w nich m.in. Oddział Położniczy na 18 łóżek, blok operacyjny jednego dnia, Pracownia Hemodynamiki oraz powiększony Zakład Tyreologii i Izotopów. Podczas budowy zostanie zachowana ciągłość funkcjonowania wszystkich oddziałów szpitala.

Projektowanie w 3D
W realizacji rozbudowy szpitala Bielańskiego zostanie wykorzystana innowacyjna metoda BIM (Building Informantaion Modeling),  w którym projektowanie oparte jest na modelu 3D. Pozwala on na minimalizację błędów w dokumentacji i zapobiega ewentualnym kolizjom. Podczas budowy umożliwia lepsze zarzadzanie inwestycją, gdyż informacje zwarte w modelu 3D mogą być wykorzystywane przez wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestora, projektanta, wykonawcę, służby miejskie oraz użytkownika. Dzięki niemu również zarządzanie gotowym obiektem jest łatwiejsze, bowiem dostarcza niezbędnych parametrów potrzebnych w obsłudze czy urządzaniu budynku.
Inwestorem wykonawczym budowy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji. Prace budowalne potrwają 36 miesięcy.

Szpital Bielański otwarto w 1960 roku, działa w nim 21 oddziałów z blisko 600 łóżkami. W roku 2018 placówka udzieliła ponad 350 tys. porad, zabiegów i hospitalizacji.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.