Chociaż wakacje już za nami, nadejście jesieni wcale nie musi oznaczać końca sezonu rowerowych wędrówek. Przyjemne temperatury przy wciąż niewielkiej ilości opadów, piękne kolory zdobiące krajobrazy oraz coraz bardziej rozwinięta sieć szlaków rowerowych zachęcają do pokonywania kolejnych kilometrów. Jeśli planując swoje wyprawy celujecie we wschodnią część naszego kraju, koniecznie sprawdźcie, co oferuje wam trasa Green Velo.
Green Velo – najdłuższa trasa rowerowa w Polsce i gratka dla miłośników wypraw na dwóch kółkach
Geen Velo to najdłuższy oznakowany szlak rowerowy w naszym kraju. Oczywiście nie musicie za jednym podejściem pokonywać całej trasy – jego piękno z powodzeniem możecie odkrywać również podczas jedno- lub kilkudniowych wypadów. Co ważne, szlakiem Green Velo mogą podróżować właściwie wszyscy miłośnicy rowerowych podróży – bez względu na poziom zaawansowania. Trasa jest odpowiednia zarówno dla doświadczonych rowerzystów, jak i początkujących i rodzin z dziećmi.
Szlak Green Velo przecina obszar pięciu województw leżących na ścianie wschodniej
Green Velo na tle wielu innych szlaków wyróżnia się nie tylko długością, ale atrakcyjnością. Trasa wiedzie przez tereny trzech parków narodowych i kilka parków krajobrazowych (w tym Roztoczański Park Narodowy). Rozpoczyna się w województwie świętokrzyskim, a następnie rowerzyści udają się przez podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Na ostatnim odcinku prowadzi wzdłuż Zalewu Wiślanego.
Najciekawsze atrakcje turystyczne na trasie Green Velo i malownicze tereny nadbużańskie
Liczący blisko 2 tysiące kilometrów szlak Green Velo wiedzie przez wiele bardzo interesujących miejsc. Liczba godnych uwagi atrakcji czekających na trasie Green Velo jest tak wysoka, że nie sposób byłoby wymienić ich wszystkich w jednym, krótkim artykule. Wystarczy, że wspomnimy o Biebrzańskim Ekomuzeum Tkackim „Na Karczaku”, grajewskim muzeum mleczarstwa, Kanale Elbląskim, zabytkowych zabudowaniach Fromborka, jeziorach mazurskich, renesansowym Zamościu, Sandomierzu czy Górach Świętokrzyskich. Podróż Green Velo to też idealna okazja do tego, by zwiedzić doliny rzek – np. Bugu czy Narwi.
Szlak Green Velo – rozbudowana infrastruktura i miejsca przyjazne rowerzystom
Za wyborem szlaku Green Velo przemawia nie tylko jego zróżnicowanie i atrakcyjność. Kolejna zaleta trasy to jej dobra dostępność, rozumiana nie tylko jako przystępny poziom trudności, ale też rozbudowaną infrastrukturę. Na szlaku czeka na was duża liczba obiektów noclegowych i gastronomicznych, wśród których – niezależnie od swoich upodobań i budżetu – znajdziecie coś dla siebie.
/artkuł sponsorowany/