Swingowa Potańcówka pod gwiazdami

Swingowa Potańcówka pod gwiazdami

Już 7 czerwca 2025 roku zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! Prawdziwy amerykański sen w samym sercu Warszawy!

Fotoplastikon Warszawski zaprasza na URODZINOWĄ SWINGOWĄ POTAŃCÓWKĘ POD GWIAZDAMI, która odbędzie się w podwórzu w kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 51.

Przygrywać nam będzie zespół Swingin’ Promised Band to swingowy sekstet stworzony z miłości i do swingu i do tańca. Sekcja rytmiczna (kontrabas i perkusja) poleje parkiet benzyną, sekcja dęta (trąbka, saksofon tenorowy i klarnet) podpali go mocą riffów i solówek a klimatyczne brzmienie wokalu rozbuja zgromadzonych Warszawiaków! Usłyszymy tego wieczoru swingowe evergreeny w autorskich aranżacjach zespołu napisane tak by cała Warszawa dała się porwać w szaloną podróż w Złotą Erę Swingu!
A przy takim akompaniamencie Zuza i Andrzej z Shim Sham Warszawski Swing z dziką chęcią wprowadzą Gości w tajniki amerykańskiego tańca Lindy Hop – energicznego, swobodnego i pełnego improwizacji tańca afroamerykańskiego, który powstał na przełomie lat 20. i 30. XX wieku w Harlemie a dziś jest najpopularniejszym tańcem swingowym. Lindy Hop wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
Jak przystało na Fotoplastikon Warszawski nie zabraknie też elementu stołecznego w postaci reprezentacji Syreniaków – Pan Giergot gwarą warszawską poprowadzi konkursy wiedzy o naszym małym muzeum, a Agatka i Tytus zadbają o fordanserowanie i zachęcanie mniej odważnych do wyjścia na parkiet.
Swingowa Potańcówka pod gwiazdami
Zapraszamy w rozrywkowy świat Ameryki z lat 20. I 30. XX.
A gdy tylko ostatni tancerze zakończą szalone pląsy na Swingowej potańcówce zapraszamy na wyjątkową wystawę dla dorosłych pt. „Bez gorsetu, turniury i pantalonów, czyli odrobina erotyki w Fotoplastikonie Warszawskim” (w godz. 22.00 – 23.00)

Wstęp na potańcówkę jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, co oznacza, że uczestniczyć będzie mogło tyle osób, ile pomieści podwórko przy Alejach Jerozolimskich 51