Święto Piłki Nożnej 2022 na PGE Narodowym

Święto Piłki Nożnej 2022

W piątek, 23 września 2022 roku, na PGE Narodowym odbędzie się Święto Piłki Nożnej 2022. Impreza ma na celu wspólne świętowanie wyjątkowego jubileuszu największego stadionu w Polsce, czyli PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego, a także upamiętnienie zdobycia przez polską reprezentację piłkarską złotego medalu olimpijskiego w Monachium w 1972 roku i srebrnego medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przewidziano szereg atrakcji zarówno na terenach zewnętrznych, jak i na murawie stadionu. Swoistą wisienką na torcie będzie mecz gwiazd Polska-Portugalia, który rozegrany zostanie o godzinie 19:30.

Podczas Święta Piłki Nożnej 2022 organizowanego przez operatora PGE Narodowego we współpracy z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej na uczestników czekać będzie szereg wyjątkowych sportowych atrakcji. Już o godzinie 16:00 bramy stadionu zostaną otwarte dla wszystkich chcących wspólnie świętować trzy wyjątkowe jubileusze. Zarówno młodzi pasjonaci sportu, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Strefy zabawy i animacji, a także konkursy i inne atrakcje dostępne dla wszystkich gości wydarzenia organizowane będą na promenadzie wokół stadionu oraz na murawie PGE Narodowego. W dniu piłkarskiego święta na terenach zewnętrznych obiektu będzie można również spotkać się z przedstawicielami piłkarskich związków sportowych na przygotowanych przez nich stoiskach.

Nie da się świętować jubileuszu PGE Narodowego bez akcentu sportowego. Sport jest wpisany w DNA stadionu i ludzi, którzy go tworzą. Bardzo cieszę się z faktu, że już dziś możemy zaprosić wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie organizowane z okazji 10-lecia największego stadionu w Polsce. Nie codziennie mamy bowiem okazję do tego, by  w tak unikatowej atmosferze kibicować największym gwiazdom piłki nożnej – zarówno polskim, jak i tym światowym. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania trzech wyjątkowych jubileuszów – powiedział Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu PL.2012+, operatora PGE Narodowego.
To właśnie na murawie stadionu, na której dzień wcześniej biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Holandii, rozegrane zostaną dwa mecze pokazowe. Pierwszym z nich będzie mecz pomiędzy piłkarską kadrą olimpijską złożoną ze złotych medalistów z 1972 roku i srebrnych medalistów z 1992 roku, a drużyną ich przyjaciół. Z całą pewnością nie zabraknie mistrzowskich zagrań, które komentować będzie ikona polskiego dziennikarstwa – Dariusz Szpakowski. Już teraz zachęcamy wszystkich do wspólnego kibicowania. Będzie to wyjątkowa okazja do tego, aby na żywo zobaczyć legendy polskiej piłki nożnej w akcji.
Tuż po pierwszym meczu, o godzinie 19:30, rozegrane zostanie drugie spotkanie – mecz gwiazd Polska – Portugalia. W składach obu drużyn zobaczymy znane i cenione w świecie piłkarskim nazwiska. Bez wątpienia Portugalia to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych reprezentacji piłkarskich na świecie, liczymy zatem na to, że trybuny PGE Narodowego zapełnią się miłośnikami tej niezwykle popularnej dyscypliny sportowej.

Święto Piłki Nożnej 2022 – 23 września

PROGRAM:

16:00otwarcie bram PGE Narodowego oraz rozpoczęcie stref animacji sportowych na promenadzie obiektu
17:30mecz pokazowy piłkarskiej kadry olimpijczyków oraz ich przyjaciół
19:30mecz gwiazd Polska-Portugalia
21:00zakończenie imprezy

Bilety na Święto Piłki Nożnej 2022 są już dostępne na stronie www.swietopilkinoznej.pl, a także w kasach zwiedzania PGE Narodowego. Organizatorami wydarzenia są operator PGE Narodowego oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Sponsorem Głównym piłkarskiego święta jest PKO Bank Polski. Partnerami wydarzenia zostali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, Fundacja Kazimierza Górskiego, PGE Polska Grupa Energetyczna, Coca-Cola oraz Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO. Partnerem technicznym imprezy jest 4F.

źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama