Święto Kawy i Herbaty

Święto Kawy i Herbaty.

21 października 2017 roku po raz trzeci odbędzie się na Święto Kawy i Herbaty! Jesteśmy miłośnikami dobrej jakości ziaren kawowych i liści herbacianych. Interesują nas rożne metody parzenia, od tych tradycyjnych, po awangardowe, które poznaliśmy wraz z nadejściem trzeciej fali kawy. Wiemy, że wielkie znaczenie ma też to, w czym pijemy nasz ulubiony napój, dlatego od pierwszej edycji naszego święta są z nami polscy ceramicy, którzy w swoich pracowniach ręcznie tworzą unikatowe kubeczki, dzbanki, miseczki, gaiwany. 

Mosko Ceramics
Popo Ceramics
Fenek.info

PROGRAM:

11.00-12.00 – cupping kaw od palarani biorących udział w wydarzeniu.

12:00-13:30 – wykład Michala Molcana, wydawcy i redaktora naczelnego magazynu Standart o najciekawszych kawiarniach na świecie (wykład w języku angielskim, wstęp wolny)

13.00, 15.00, 17.00 – Jak wypalać ziarna – prezentacja na stoisku JAVA Coffee Company

14:30-16. 00 – warsztat „Better Water for Coffee Brewing at Home” prowadzony przez baristę i kawowego chemika Ian’a Johnston’a z Five Elephant. Dowiecie się na nim, jaki wpływ na proces parzenia kawy ma jakość wody. Czeka na Was solidny pakiet porad i tricków do wykorzystania w domu oraz odrobina praktyki w postaci interaktywnego cuppingu (lista zamknięta)

16.00 – Pomiędzy ustami, a brzegiem filiżankI. O serwisach do herbaty i kawy ze zbiorów Muzeum Warszawy i nie tylko opowie kurator Monika Siwińska (wstęp wolny). 

MOD

Tym razem szczególną uwagę poświęcimy palarniom kawy. Jest ich w Polsce i na świecie coraz więcej, dbają o to by sprowadzać, najlepszej jakości ziarna i wypalać je tak, by po zmieleniu i zaparzeniu dawały jak najciekawszy smak. Poznacie wiele z nich, w tym także berlińską Five Elephant.

Nasze święta to nie tylko targi, możliwość, aby kupić piękne, wysokiej jakości przedmioty od starnnie wyselekcjonowanych wystawców, lecz także część teoretyczna – wykłady, warsztaty i spotkania. Już możemy zapowiedzieć niektóre z nich. Nasze zaproszenie przyjął magazyn poświęcony kulturze kawowej Standart, jego redaktor naczelny, Michal Molcan opowie podczas naszego święta o swoich ulubionych kawiarniach na świecie. Five Elephants poprowadzi zaś warsztaty kawowe. 

Wystawcy: Five Elephant Coffee & CakeStandartMinisterstwo Kawy,FORUMMosko CeramicsTheTeaMODARTI UNICI worldMISS MELLOWAndrzej BeroMaison FragileDOTS ChocolateManufaktura CieleśnicaKOOE studio ceramikiCzajnikowy.pl – dobra herbataBlanca Tea Brothers and Sisters KombuchaPrzegryźJava Coffee Company

21 października 2017, godz, 11:00

ul. Mysia 3

ORGANIZATORZY: USTA, MYSIA 3

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.