Świeć blaskiem z odblaskiem 2022

Świeć blaskiem z odblaskiem 2022

Trwa wspólna akcja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i Straży Miejskiej m.st. Warszawy „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Choinki ustawione w ponad 30 punktach na terenie Warszawy i wystrojone w niecodzienne ozdoby, zachęcają do zabrania ze sobą odblasku i wykorzystywania go na co dzień.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy stanęły zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Drzewka przyjechały z plantacji prowadzonej przez Nadleśnictwo Siedlce. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisły różnokolorowe i różnokształtne odblaski.

Pierwsza z takich choinek stanęła przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45, gdzie 5 grudnia uroczyście zainaugurowaliśmy całą akcję.

Pachnące świętami świerki wraz z niecodziennymi ozdobami będą również widoczne m.in. przed siedzibami: urzędów dzielnic m.st. Warszawy, MPWiK, Automobilklubu Polskiego, MZA, ZTM, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatru Kamienica.

Każdy – przechodzień, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi – może wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze. Dobrze umieszczony odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Tegoroczna akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do 9 grudnia 2022 roku.

źródło: https://www.lasy.gov.pl/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie – klik
Reklama