Światowy Dzień Ziemi 2017

Światowy Dzień Ziemi 2017.

4 czerwca 2017 roku w godzinach 10.00-18.00, na Polu Mokotowskim w Warszawie, odbędzie się  festyn Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „W kierunku natury”. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie.

Mamy nadzieję, że jak co roku zbudowaliśmy atrakcyjny program dla naszych uczestników. Zapraszamy klasy szkolne z opiekunami, koła zainteresowań ze szkół i placówek oświatowych, rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi i Alejki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Mazowsza.

• Ciekawie zapowiada się stoisko naszego głównego finansującego – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim konkursy plastyczne i warsztaty pt. „W kierunku natury” z nagrodami. Będzie też można zapoznać się z ofertą Funduszu na 2017r.

• Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie Polska Organizacja Turystyczna, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden. Więcej informacji na temat unikalnych miejs na stronie www.edenpolska.pl

• Kolejny partner to Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, którzy na swoim stoisku odsłaniać będą tajemnice dziko żyjących zwierząt chronionych w Polsce. Dzieci będą mogły zrobić własną przypinkę, maskotkę, zbudować i pomalować karmnik dla ptaków lub latawiec, a także wziąć udział w budowie dużego hotelu dla owadów. Nie zabraknie atrakcji również dla dorosłych. Na wszystkich czeka moc nagród!

• Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały sadzonki rodzimych drzew, rozdanych zostanie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2017, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

• Kraina Małych Przyjaciół Ziemi, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne
i artystyczne nt. bioróżnorodności. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Warsztaty eksperymentalne w plenerowym laboratorium.

• Prezentacja Polskich Parków Narodowych przygotowana przez Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych, wspólne stoisko prezentujące ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną 23 parków narodowych oraz ich rolę w ochronie dziedzictwa przyrodniczego i bioróżnorodności.

• Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady i baterie w zamian za sadzonki roślin ozdobnych. Wielka Zbiórka Remondis tradycyjnie uruchomiona zostanie na Stadionie Skra.

• Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. Uruchomiona będzie specjalna linia dojazdowa na Pole Mokotowskie dojeżdżająca do pętli Kielecka.

Zapraszamy naszych stałych gości, ufamy, że Ci z Państwa, którzy do tej pory do nas nie dotarli tym razem nas odwiedzą i nie będą zawiedzeni!


4 czerwca 2017, godz. 10:00 – 18:00
Pole Mokotowskie

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.