Świąteczna Zbiórka Żywności – Dzielmy się tym, co dobre!

Od 30 listopada do 1 grudnia odbędzie się 22. Świąteczna Zbiórka Żywności. W 2017 roku klienci sklepów Tesco w Polsce, podczas zbiórki organizowanej przez Banki Żywności przekazali łącznie ponad 76 ton produktów. Oznacza to, że do potrzebujących trafiła żywność, pozwalająca przygotować aż 240 476 posiłków. W tym roku sieć handlowa również wesprze zbiórkę, jako jeden z głównych partnerów wydarzenia.

Po zakończeniu akcji Tesco przekaże Bankom Żywności darowiznę w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów.

W Polsce klienci mogą dołączyć do zbiórki od 30 listopada do 1 grudnia w 203 sklepach sieci Tesco. Aby pomóc potrzebującym spędzić radosne święta, wystarczy włożyć do specjalnych koszy zbiórkowych produkty spożywcze, takie jak cukier, mąkę, olej, konserwy i żywność dla niemowląt. W razie wątpliwości, wolontariusze w sklepach odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące produktów żywnościowych kwalifikujących się do zbiórki.

Zbiórka jest nie tylko okazją, by wesprzeć potrzebujących, ale też, by dzielić się radością. Na klientów Tesco – jednego z głównych partnerów zbiórki – czekać będą świąteczne atrakcje. Podczas uroczystego otwarcia klienci Tesco będą mieli okazję zarówno okazać wsparcie najbiedniejszym, składając do koszy produkty żywnościowe, jaki i spotkać się z gwiazdami, którym nie są obojętne problemy drugiego człowieka. W wydarzeniu udział wezmą: Jacek Rozenek, Julia Wróblewska, Marta Kielczyk, Alan Cyprysiak czy Milena Rostkowska-Galant. Klienci Tesco będą mieli okazję także wziąć udział w warsztatach z malowania aniołów i innych atrakcjach nie tylko dla dzieci.

Inauguracja Zbiórki odbędzie się w Centrum Handlowym Tesco Gocław przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie, w godz. od 11:00 do 13:00.

Tesco Polska zarządza w naszym kraju siecią niemal 400 sklepów od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Łącznie zatrudnia ok. 23 tys. osób i oferuje klientom produkty 3700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Tesco Polska współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności już od 2000 r., włączając się co roku wraz ze swoimi klientami w ogólnopolskie zbiórki żywności. W 2013 r. firma rozpoczęła swój autorski program przekazywania nadwyżek żywności ze sklepów do lokalnych Banków Żywności. Przez pierwsze trzy lata trwania programu, przekazanych zostało 2800 ton żywności.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego, której misją od ponad 20 lat istnienia, jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Zrzeszonych w Federacji 31 Banków Żywności specjalizuje się w pozyskiwaniu, transportowaniu i dystrybucji produktów żywnościowych. Organizacje są w stanie przyjąć i rozdysponować każdy rodzaj żywności, nawet z krótkim terminem przydatności do spożycia, w tym produkty świeże i wymagające warunków chłodniczych, spełniając przy tym wszystkie kryteria bezpieczeństwa.

 
Źródło informacji: Tesco Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.