Świąteczna Zbiórka Żywności, 29-30 listopada 2019

Świąteczna Zbiórka Żywności już w najbliższy piątek i sobotę, tj. 29 i 30 listopada 2019 roku.

Najbliższy weekend to czas, w którym możemy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o potrzebujących, podzielić się z nimi żywnością. Gorąco namawiam warszawianki i warszawiaków, aby w tych dniach podzielili się jedzeniem z osobami w trudnej sytuacji życiowej, z niepełnosprawnościami, z tymi którym banki żywności od wielu lat pomagają – powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Zbiórka odbędzie się w 56 supermarketach w Warszawie i 105 sklepach w okolicy. Włączy się w nią 4000 wolontariuszy! Zebrane jedzenie trafi do 56000 osób najuboższych jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.


Aktualna lista sklepów biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności:

http://bit.ly/ListaSklepów2019  

(stan na 28.11.2019. Powyższe zestawienie może ulec zmianie)


Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki wystarczy przy okazji wizyty w sklepie kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności do spożycia. Najbardziej wartościowymi będą: mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych. Dzięki hojności warszawiaków w ubiegłym roku udało się zebrać 93 152 kg żywności!

Osoby, które nie mogą być wtedy w sklepie, a chcą pomóc w prosty sposób, mogą kupić paczkę z jedzeniem na stronie www.godneswieta.bzsos.pl.  
Od lat Honorowym Patronatem zbiórkę obejmuje Prezydent Miasta st. Warszawy.

Zbiórka w całej Polsce
W Polsce według aktualnych danych około 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie dla nich organizowana jest co roku Świąteczna Zbiórka Żywności. Ta inicjatywa to dopełnienie codziennej pracy Banków Żywności, które każdego dnia ratują jedzenie przed zmarnowaniem – odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo artykuły i przekazują je potrzebującym. Ratowane w ten sposób produkty to głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo, czasem mięso. Banki zbierają artykuły spożywcze podczas zbiórek, aby zapewnić osobom potrzebującym pełnowartościowe posiłki. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w ten sposób udało się zgromadzić aż 740 ton żywności.
Więcej o zbiórce w Polsce na www.bankizywnosci.pl oraz www.bzsos.pl.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.