Świąteczna Akacja Charytatywna SHOM

Świąteczna Akacja Charytatywna

W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. na platformie internetowej Allegro Lokalnie wystartowała wyjątkowa Bożonarodzeniowa Akcja Charytatywna zorganizowana przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz sześciu organizacji charytatywnych, które na co dzień udzielają wsparcia osobom najbardziej potrzebującym. W tym roku zbiórka funduszy na Allegro Lokalnie jest częścią specjalnej, świątecznej Akcji Charytatywnej SHOM. W ramach tej akcji SHOM udzielił hojnego wsparcia sześciu organizacjom charytatywnym – SOS Wioski Dziecięce, SZANSA, Dobry Duszek, Polska Gościnność, Prometeusz, Mukohelp w postaci bezpośredniej zbiórki żywności i produktów zdrowotnych, a także darowizn pieniężnych przekazanych przez Ambasady i sponsorów.

Ponadto w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej zorganizowanej wspólnie z Allegro Lokalnie organizacje te od poniedziałku 14 grudnia br. prowadzą sprzedaż internetową atrakcyjnych prezentów świątecznych na platformie sprzedażowej Allegro Lokalnie (https://allegrolokalnie.pl/). Produkty otrzymane z 10 ambasad zostały sprawiedliwie rozdzielone pomiędzy organizacje w celu pozyskiwania dodatkowych funduszy.

Aukcje SHOM – klik

„Niestety w tym roku z powodu COVID nie mogliśmy zorganizować naszego tradycyjnego Międzynarodowego Bazaru Charytatywnego. Jednak nawet w tych trudnych czasach dzięki wsparciu i hojności członków SHOM i Ambasadorów reprezentujących około 40 ambasad, sponsorów, a także dużej przychylności i życzliwości Allegro Lokalnie znaleźliśmy sposób aby i w tym roku wesprzeć organizacje. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powrócić do naszej tradycji organizacji Międzynarodowego Bazaru Charytatywnego w Hotelu Marriott kontynuując jednocześnie dobrze rozpoczętą współpracę z Allegro Lokalnie. Już nie możemy się tego doczekać” – powiedziała Liis Roger, prezes SHOM, małżonka Ambasadora Estonii w Polsce.

Co roku SHOM organizuje Międzynarodowy Bazar Charytatywny, który od kilkunastu lat objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy Polski, a podtrzymywanie tej tradycji jest cenione przez Polskie społeczeństwo. W ubiegłym roku ponad 60 ambasad wzięło udział w Międzynarodowym Bazarze Charytatywnym. Zebraliśmy kwotę ponad 600000 zł, którą przekazaliśmy na rzecz 25 lokalnych organizacji charytatywnych.

Allegro Lokalnie to portal, który łączy prywatnych sprzedających z kupującymi. Na platformie nie brakuje unikalnych przedmiotów i znakomitych okazji cenowych. W prosty i bezpieczny sposób można kupić lub sprzedać przedmiot, korzystając z ogłoszeń typu „kup teraz”, „licytacje” lub „darmowe ogłoszenia”. Jednak Allegro Lokalnie to coś więcej niż zwykły portal zakupowy. Dzięki lokalnym zbiórkom na Allegro Lokalnie można zbierać pieniądze na inicjatywy społeczne oraz projekty prowadzone przez fundacje, stowarzyszenia, szkoły i przedszkola. Dlatego też Allegro Lokalnie stało się partnerem tegorocznej Międzynarodowej Charytatywnej Zbiórki Świątecznej SHOM.

Źródło informacji: SHOM

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.