Studia podyplomowe online z psychologii – zestawienie najbardziej pożądanych kierunków

Studia podyplomowe online z psychologii

Studia podyplomowa to doskonała okazja do tego, aby podnieść poziom wiedzy, zwiększyć umiejętności i poprawić swoją pozycję na rynku pracy, który w dzisiejszych czasach bywa bardzo wymagający. Jakie kierunki związane z psychologią można studiować online w formie studiów podyplomowych? Zobacz przegląd najpopularniejszych kierunków i specjalizacji.

Studia online z psychologii – czy warto?

Wszelkie kierunki studiów związane psychologią są dziś na wagę złota w oczach pracodawców. Praktycznie każdy poważny biznes czy działalność, wymaga dziś, choć minimalnego obycia w kwestiach psychologicznych. Ktoś, kto ma ukończony kurs z psychologii czy studia podyplomowe, może liczyć na starcie na lepsze warunki zatrudnienia i wyższą pensję.

Dlaczego? Bo praktycznie każdy obecnie rodzaj działalności biznesowej wymaga umiejętności miękkich, które bardzo często wchodzą w zakres programu studiów podyplomowych czy kursów związanych z psychologią.

Umiejętność efektywnej komunikacji, negocjacje, empatia – to dziś jedne z najbardziej kluczowych i pożądanych cech kandydata w poważnej, dobrze prosperującej firmie. Studia podyplomowe psychologia to jednak nie tylko oferta skierowana do pracowników dużych, międzynarodowych korporacji, ale także propozycja dla osób, które chciałyby pracować w placówkach oświatowych, instytucjach publicznych, start-upach albo założyć własny biznes.

Jaki kierunek studiów psychologicznych wybrać?

Przede wszystkim warto zacząć od wyboru odpowiedniej placówki oświatowej, najlepiej takiej, która ma status uczelni wyższej w świetle polskiego prawa. W Internecie nie brakuje dobrych i złych opinii, jednak jest jedno miejsce, które wyróżnia się na tle innych. Na studia-online.pl można znaleźć studia zaprojektowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Jest to nowoczesny model kształcenia wykorzystujący platformy e-learningowe.

Placówka ma status uczelni wyższej, co oznacza, że po ukończeniu określonego kursu słuchacz otrzymuje certyfikat respektowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Najpopularniejsze i najbardziej pożądane kierunki studiów podyplomowych online związanych z psychologią to dziś pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe, coaching z elementami psychologii, psychologia sportu, psychologia w biznesie,  psychologia biznesu i zarządzania. Jednak to nie wszystko, bo oferta WSKZ w zakresie nowoczesnej psychologii jest znacznie większa.

Studia podyplomowe online – co jest ważne?

Studia online mają wiele zalet, których nie mają z kolei tradycyjne studia realizowane w systemie dziennym czy zaocznym. Studia podyplomowe często wymuszają na słuchaczach konieczność regularnego uczestnictwa w zajęciach, wykładach i ćwiczeniach, dlatego wiele osób decyduje się na nie jedynie w sytuacji, gdy pozwala im na to praca czy styl życia. Komuś, kto na co dzień opiekuje się małymi dziećmi, może być ciężko studiować stacjonarnie. Studia podyplomowe online pozwalają łączyć naukę z pracą, opieką nad dziećmi czy prowadzeniem domu.

/artykuł sponsorowany/

Reklama