Startuje Akademia Rozwoju Fundacji PFR

Akademia Rozwoju Fundacji PFR

Kobiety biorą los w swoje ręce – startuje Akademia Rozwoju Fundacji PFR

Ruszyły zapisy do Akademii Rozwoju – ogólnopolskiego programu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju dedykowanego kobietom które, mimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej, chcą aktywnie działać i zdobywać nowe umiejętności. Głównym partnerem projektu jest międzynarodowa organizacja charytatywna Google.org.

W warszawskim Centralnym Domu Technologii oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie naboru do pierwszej edycji Akademii Rozwoju – nowego programu społeczno-rozwojowego dla kobiet, którego celem jest podniesienie kompetencji oraz umiejętności zawodowych kobiet powyżej 18. roku życia z całego kraju. Uczestniczki Programu otrzymają możliwość udziału w pełni bezpłatnych kursach i szkoleniach internetowych. Jak wyjaśniła Magdalena Grzankowska, prezes zarządu Fundacji PFR, program stanowi szansę szczególnie dla tych kobiet, którym dotychczas sytuacja materialna bądź społeczna uniemożliwiała pełną samorealizację.

„W naszej Akademii Rozwoju przygotowaliśmy 1200 miejsc dla uczestniczek z mniejszych miejscowości lub terenów wiejskich, z rodzin wielodzietnych, pozostających długo poza rynkiem pracy bądź uzyskujących niskie dochody, a także z orzeczoną niepełnosprawnością. Dzięki szkoleniom przeprowadzanym pod okiem profesjonalistów będą one mogły wziąć swój los we własne ręce” – przekonywała Magdalena Grzankowska.

Dzięki udziałowi w programie uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z nowych technologii, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe z wykorzystaniem metody myślenia projektowego (design thinking). To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji z trenerami. Organizatorzy liczą również na stworzenie, w ramach Akademii Rozwoju, zintegrowanej społeczności, w której będzie można podzielić się swoimi pomysłami i uzyskać potrzebne wsparcie.

„Pandemia najmocniej uderzyła w kobiety − zarówno jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy, jak i potrzebę godzenia kariery zawodowej z dodatkowymi obowiązkami domowymi. Wyjątkowo boleśnie zmiany te odczuły te z nich, które z różnych powodów już wcześniej doświadczały wykluczenia. Akademia Rozwoju to dla nich możliwość zdobycia samodzielności, ale i rozwoju osobistego – satysfakcję przynieść może bowiem nie tylko posiadanie własnej firmy, ale również zaangażowanie w wolontariat czy działalność społeczną” – tłumaczyła Dominika Wiśniewska, menadżerka do spraw partnerstw oraz społeczności w Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Podczas spotkania w Centralnym Domu Technologii zwrócono uwagę, że powszechny dostęp do internetu umożliwia dziś stały kontakt z całym światem. Bez wychodzenia z domu – nawet położonego z dala od metropolii – można z powodzeniem realizować swoje pasje i marzenia.

„Technologie stają się coraz powszechniejsze i prostsze, a sprawne korzystanie z nich leży obecnie w zasięgu każdego z nas. Dzięki temu globalne narzędzia mogą pomagać w rozwiazywaniu lokalnych wyzwań i problemów. Jeżeli masz w głowie jakiś plan na własny biznes, chcesz wykorzystać posiadane talenty i umiejętności, szukasz kontaktu z kobietami, które osiągnęły sukces i chcą się dzielić swoimi radami oraz doświadczeniami – to właśnie oferuje Akademia Rozwoju” – zaznaczyła Magdalena Dziewguć, Country Manager Google Cloud Poland.

Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Jej priorytetem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wyrównywanie szans edukacyjnych, wyrównywanie szans na rynku pracy różnych grup społecznych poprzez programy edukacyjne bazujące na nowych technologiach.

Aby wziąć udział w Akademii Rozwoju, należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie Fundacji PFR.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.