Startuje 27. warszawski festiwal Jazz na Starówce

tartuje 27. warszawski festiwal „Jazz na Starówce”. Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców – na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

W tym roku festiwal zainauguruje Zbigniew Namysłowski Quintet, koncert rozpocznie się o 19.00 na Rynku Starego Miasta. Namysłowski to jeden z największych twórców w historii polskiego jazzu. Wybitny multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Artysta w unikalny sposób łączy jazz, folk i muzykę klasyczną. Już na samym początku kariery brał udział w powstaniu kultowego albumu „Astigmatic” Krzysztofa Komedy. Współpracował z Andrzejem Trzaskowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim czy Michałem Urbaniakiem.

W kolejne weekendy na Starym Mieście wystąpią m.in. RGG Trio, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Piotr „Bocian” Cieślikowski Quartet. Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

„Jazz na Starówce” to jedyny tego typu plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności z bezpłatnym wstępem. Przez 26 lat istnienia zgromadził imponującą liczbę około miliona publiczności.

Od lat impreza jest letnią wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy latem, pomaga na pewno atrakcyjna lokalizacja festiwalu – warszawska Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wakacyjne serce stolicy.

Program – klik

Warszawa, Rynek Starego Miasta, 3 lipca – 28 sierpnia 2021

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.