Start Ogrodu Miejskiego Jazdów

Start Ogrodu Miejskiego Jazdów.

Reklama
Reklama

Tegoroczną odsłonę Ogrodu Miejskiego Jazdów zainauguruje otwarcie specjalnej platformy do obserwacji przyrody (projekt Anny Siekierskiej i Macieja Siudy), na której będą prowadzone warsztaty i badania botaniczne. 

Podczas Ogrodu Miejski Jazdów „Naturomorficznie” wspólnie z artystami, a także botanikami z sąsiadującego Ogrodu Botanicznego przyjrzymy się naturze w środowisku miejskim. Będzie okazja uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach i obserwacjach terenowych – na przykład na platformie umieszczonej w koronach drzew, czy w paralaboratorium znajdującym się pod ziemią (w Cysternie). Pod „artystyczną i botaniczną lupę” zostanie wzięta przestrzeń parkowa wokół budynku Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 

W ramach projektu termin „natura” jest używany w sposób wieloraki – zarówno w znaczeniu środowiska naturalnego, przyrody, jak i zespołu cech danego miejsca czy osoby. Bo czy parę drzew i skrawek trawnika poprzecinany pajęczyną asfaltowych ścieżek, ulokowany między jezdniami trasy szybkiego ruchu, może pretendować do miana natury? Na potrzeby projektu powstał też nowy termin „naturomorficzne”, rozumiany jako przeciwieństwo antropocentryzmu. „Naturomorficzny” przedstawia więc perspektywę odwrotną, w której człowiek zmuszony jest do adaptacji wobec przyrody i do innych, nie-ludzkich istot biosfery. 

Reklama
Reklama

kwiecień-listopad 2018
Ogród Miejskiego Jazdów „Naturomorficznie”

Kiedy: 26/05/2018, godz. 12:00
Otwarcie platformy do obserwacji drzew

Więcej o projekcie Ogród Miejski Jazdów: http://u-jazdowski.pl/program/program-spoleczny/-ogrod-miejski-jazdow-/naturomorficznie

Reklama
Reklama

Kuratorka projektu: Anna Czaban

Artyści: Kacper Bartczak, Juan Doque & Sam de Vocht, Karolina Ferenc, Małgorzata Gurowska, Krystyna Jędrzejewska-Szmek, Anna Siekierska, Maciej Siuda, Iza Tarasewicz

Koordynacja: Anna Kobierska

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa 

Reklama
Reklama

Partner
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.