Śródmiejska Fala Muzyki – Teatr ROMA nad Wisłą

bulwary nad wisla

W niedzielę, 12 czerwca 2022 roku Teatr Muzyczny Roma da koncert najbardziej znanych piosenek w ramach bezpłatnej „Śródmiejskiej Fali Muzyki”. A wieczorem na Festiwalu O! Polskim wystąpią aktorzy, poetki, śpiewaczki, tancerze i akrobatki.

ROMA nad Wisłą

W niedzielę, 12 czerwca Artyści z Teatru ROMA, specjalnie na tę okazję, zejdą ze sceny i przeniosą swoje występy na letnią scenę nad Wisłą (pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim).
Zagrają najbardziej znane utwory swoich sztandarowych spektakli AIDA, ONCE i Piloci. Przygotowali dla warszawiaków dwa występy:

  • o godzinie 12.00,
  • o godzinie 14.00.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Przestrzeń została zaplanowana w taki sposób, aby spacerowicze mogli swobodnie korzystać z bulwarów i jednocześnie brać udział w Wydarzeniu.

Festiwal O! Polski

Również w niedzielę o godzinie 17.00 na scenach Sopotu, Szczecina, Torunia i Warszawy rozpocznie się Festiwal O! Polski. To występy, które są zbiorem talentów artystycznych z całej Polski i pokazują kulturę w wielu odsłonach.

Na scenach festiwalowych pojawią się aktorzy, poetki, śpiewaczki, rzeźbiarze, malarze, tancerze i akrobatki. W Warszawie będzie można podziwiać ich do godziny 22.00.

Festiwal swoją pierwszą odsłonę miał w 2017 roku na sopockim Monciaku za sprawą Magdaleny Smuki (aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni). Tegoroczna edycja odbywa się w czterech miastach, a impreza przyciąga artystów z całego kraju.

Sezon nad Wisłą

Sezon aktywności kulturalnych nad Wisłą ruszył pełną parą. Praktycznie w każdy weekend zarówno na prawym, jak i lewym brzegu rzeki czekają na gości koncerty, występy teatralne, plenerowe projekcje filmowe, zabawy taneczne, czy silence disco. W ramach akcji Warszawski Plażowy i w Pawilonie Edukacji Ekologicznej Kamień w planie są spotkania z muzykami Sinfonii Varsovii. Koncerty i wspólne muzykowanie odbywać się  będą na całym śródmiejskim odcinku warszawskiej Wisły, aż po plażę Żoliborz.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.