Sprzątanie biur – jakie czynności powinna wykonać firma sprzątająca?

W schludnym i czystym biurze znacznie przyjemniej się pracuje. Porządek i świeżość sprzyjają koncentracji i efektywności. Nie rozprasza nas brud, chaos i bałagan. Urządzenia elektroniczne wolne są od kurzu, a rzeczy w biurze ułożone na swoim miejscu.

Przestrzeń jest zadbana i reprezentacyjna – dokładnie taka, w jakiej powinno się przyjmować kontrahentów. Właśnie tym charakteryzuje się profesjonalne sprzątanie biur. Zastanawiasz się nad zleceniem tej usługi zewnętrznej firmie? Dowiedz się, co powinno wchodzić w zakres jej obowiązków.

Co w praktyce oznacza sprzątanie biur?

Dla każdego czyste i wysprzątane pomieszczenie będzie oznaczało co innego. Dla jednych będą to lśniące blaty biurek i podłogi, dla innych także podlane kwiaty, czyste okna, odświeżone tapicerki i przyjemny zapach w toalecie. W standardzie usługi, jaką jest sprzątanie biur, powinno znaleźć się:

  • dbanie o porządek na stanowiskach pracy,
  • odkurzanie dywanów,
  • mycie podłóg,
  • pranie wykładzin oraz tapicerek,
  • czyszczenie mebli,
  • czyszczenie powierzchni szklanych,
  • dbanie o porządek i czystość w przestrzeniach takich jak halle, korytarze, windy,
  • dbanie o czystość pomieszczeń kuchennych i toalet.

Zwłaszcza ostatni punkt powinien być potraktowany z należytą starannością przez firmy sprzątające. Dbanie o czystość i higienę kuchni i pomieszczeń sanitarnych oznacza przede wszystkim częstą dezynfekowanie newralgicznych miejsc, czyszczenie wyposażenia i sprzętu. To zupełnie podstawowy zakres usług, jaki powinna zawierać umowa z firmą, której zlecamy sprzątanie.

Usługi sprzątania – czego jeszcze można oczekiwać?

Wyżej wymienione usługi nie wyczerpują jednak możliwości dotyczących utrzymywania biura i pomieszczeń przynależnych w czystości. Profesjonalna firma sprzątająca zagwarantuje także regularne mycie okien, podlewanie kwiatów, opróżnianie zmywarki oraz zaopatrzy przedsiębiorstwo w to, co niezbędne dla zachowania higieny, a więc: jednorazowe ręczniki, żele czy mydła do mycia rąk, papier toaletowy oraz odświeżacze zapachowe do toalet.

Sprzątanie dopasowane do Twoich potrzeb

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele firm wprowadza możliwość elastycznego dopasowania oferty do potrzeb przedsiębiorców i zakładanego budżetu. W porozumieniu z firmą oferującą sprzątanie biur możliwe jest indywidualne ustalenie zakresu usług, ich częstotliwości oraz odpowiedniej pory ich wykonywania, która nie zakłóci pracy zespołu.

Warto podkreślić, że profesjonalna firma sprzątająca cechuje się szerokim wachlarzem usług, pozwalających kompleksowo utrzymywać obiekty biurowe w czystości.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.