Spotkanie z SzachMajkiem

W dobie pandemii szukamy coraz to nowych sposobów na spędzenie wolnego czasu, którego przez brak wychodzenia z domu, mamy pod dostatkiem. Odkrywamy nowe hobby, rozwijamy się oraz próbujemy interesujących aktywności. Podobnie działa Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, który stawia przede wszystkim na poszerzenie horyzontów studentów, odkrywanie własnych talentów oraz szeroko pojęty rozwój osobisty.

Szachy to strategiczna gra planszowa wyjątkowo uaktywniająca taktyczne myślenie, uznawana na całym świecie za wspaniałe narzędzie rozwijające i pobudzające pracę mózgu. Wiele badań jednogłośnie przedstawia szereg korzyści płynących z gry w szachy, takich, jak rozwój krytycznego i matematycznego myślenia, lepsze radzenie sobie z problemami oraz pobudzenie kreatywności. Rozwija liczne obszary mózgu, zarówno u początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Mimo tych wszystkich zalet ten wyjątkowy sport, znany od wielu stuleci, został prawie całkowicie wyparty przez osiągnięcia technologiczne ostatnich dekad. Ale czy na pewno?

W przeciągu ostatnich miesięcy ogromny, międzynarodowy sukces serialu “Gambit Królowej” produkcji Netflix zmienił sposób postrzegania szachów na całym świecie. Ta zaledwie 7-odcinkowa produkcja wskrzesiła miłość do tych wyjątkowych rozgrywek. Każdy z nas zaczął marzyć, aby grać w szachy równie dobrze, jak główna bohaterka serialu, Beth Harmon. Ci, którym jednak perypetie młodej mistrzyni szachownicy nie wystarczyły, zaczęli szukać kursów nauki gry, a wielu z nową energią i sentymentem powróciło do dawnej pasji. Dlatego też SSWZUW wyszło naprzeciw najnowszym, ale również wyjątkowo rozwijającym trendom. Postanowiliśmy przybliżyć nieco temat szachów naszej społeczności.

Już 8-ego kwietnia bieżącego roku Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego organizuje event, w którym specjalnym gościem będzie Michał Kanarkiewicz, znany również jako SzachMajk. Młody szachista prowadzi swoją działalność na TikToku, gdzie dodaje krótkie wideo wyjaśniające zasady gry oraz zdradzając triki na szybkie zwycięstwo. I tak, w ciągu zaledwie paru miesięcy zdobył miliony wyświetleń, których liczba ciągle rośnie. Dzięki temu stał się jednym z najpopularniejszych tiktokowych szachistów na świecie, a jeśli chodzi o Polskę – jest numerem jeden. Wywiad z Michałem Kanarkiewiczem będzie niezwykłą okazją na poznanie odpowiedzi na nurtujące pytania, ale również na bliższe poznanie gwiazdy TikToka.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wydarzenie odbędzie się online, na platformie Zoom. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno wieloletnich graczy, jak i tych, których wiedza kończy się na nazwach pól i figur. Studenci gwarantują, że spotkanie rzuci nowy blask na tę rozrywkę, rozbudzi ciekawość jak również zachęci do spróbowania własnych sił w rozgrywce.

Na spotkanie obowiązują zapisy
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń 
Data: 08.04.2021
Godzina: 16:30
Link do rejestracji:
Link do Zooma zostanie przesłany na Waszego maila w dniu wydarzenie do godziny 14:00
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.