Spotkanie z Martą Dymek po filmie „Zjadanie Zwierząt”

Spotkanie z Martą Dymek po filmie Zjadanie Zwierząt.

Zapraszamy na spotkanie z Martą Dymek autorką książki Jadłonomia, jurorką tegorocznej nagrody Green Warsaw Award po filmie „Zjadanie zwierząt”.

Marta Dymek: wegańska kucharka, znana jako autorka bloga Jadłonomia oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Prowadzi swój program kulinarny pod tytułem „Zielona Rewolucja” na antenie Kuchni+. Bloga założyła jeszcze jako nastolatka, a kilka lat później wydała debiutancką książkę kulinarną „Jadłonomia. 100 przepisów nie tylko dla wegan”, która odniosła niespodziewanie duży sukces. Szybko doczekała się kilkunastu dodruków i sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, została też wyróżniona na EXPO w Mediolanie obok najlepszego polskiego wzronictwa. Krótko po premierze książki Marta Dymek zaczęła współpracować z Kuchnią+, a trzy lata później wydała kolejną książkę kulinarną „Nowa Jadłonomia”. Studiowała MISH na Uniwerystecie Wrocławskim oraz Gender Studies w IBL PAN, wykładała na Food Studies na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Na co dzień zajmuje się zachęcaniem do bezmięsnej kuchni w każdy możliwy sposób. 

13 maja 2018, godz. 13:45

Miejsce: Kinoteka PKiN, Plac Defilad 1

O filmie:
Zjadanie zwierząt reż. Christopher Quinn, Stany Zjednoczone/2017, 94 min
Skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso? Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to istotne pytanie, ukazując, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
# podany czas to czas startu filmu, po którym odbędzie się spotkanie
# Pełny program festiwalu od 20.04 na stronie www.docsag.pl
# Bilety do kupienia w kasach kin Kinoteka, Luna, Iluzjon od 27.04

https://www.facebook.com/events/974976746009343/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.