Spotkanie z Hanną Krall i Krzysztofem Warlikowskim

Spotkanie z Hanną Krall i Krzysztofem Warlikowskim poprowadzą Mariusz Szczygieł i Michał Nogaś.

Nowa książka: „Synapsy Marii H.” oraz „Biała Maria” Hanna Krall, Wydawnictwo Literackie

„Synapsy Marii H.” to historia Marii Twardokęs-Hrabowskiej, polskiej opozycjonistki więzionej w 1981 roku za wspieranie strajku. W społeczeństwie nieczułym na inność i nieprzygotowanym na to, co odbiega od przyjętej normy, wychowuje cierpiącego na autyzm syna. „Biała Maria” to właściwie trzy nowele i opowieść o postaciach, które los zetknął ze sobą. Ramą jest postać małej, żydowskiej dziewczynki, ocalonej z Zagłady. W tych historiach Krall dyskretnie pyta o winę „niezarzucalną”, za którą nie można ukarać, ale która ciąży na sumieniu przez całe życie.

27 września 2020, godz. 15:00

Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej Nowego Teatru.

FB-klik

Ze względu na obostrzenia sanitarne, ilość osób przebywających w Sali Teatralnej Nowego Teatru, a zarazem na wydarzeniu, jest ograniczona. Prosimy zajmować co drugie miejsce siedzące.

Przed wejściem należy poddać się dezynfekcji oraz wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Płyny do dezynfekcji, jak i oświadczenia znajdują się przy wejściu, tam również będą znajdowały się osoby z obsługi służące pomocą w razie wątpliwości czy problemów. Pamiętajmy również o zachowywaniu dystansu od innych osób uczestniczących w wydarzeniu. Przez cały okres trwania wydarzenia obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Prosimy o przyjście na wydarzenie ze stosownym wyprzedzeniem pozwalającym na swobodne wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia oraz zajęcie miejsca.

Wspólnie twórzmy bezpieczną kulturę!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.