Spotkanie „Szpilkes i punk: żydowska energia amerykańskiej rebelii”

Złote przeboje – niedziela z muzyką lat 60.-90. XX wieku. „Szpilkes i punk: żydowska energia amerykańskiej rebelii” spotkanie towarzyszące wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”.

Najbliższa niedziela w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN upłynie pod znakiem złotych przebojów drugiej połowy XX w. W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” 26 marca 2017 roku odbędzie się dyskusja „Szpilkes i punk: żydowska energia amerykańskiej rebelii”, której gościem będzie Robert Brylewski, współzałożyciel legendarnych zespołów Izrael, Kryzys i Armia.

Po spotkaniu, o godzinie 16.30 w audytorium muzeum odbędzie się pokaz filmu „Gainsbourg” w reżyserii Joanna Sfara. Na obydwa wydarzenia wstęp wolny.

„Szpilkes i punk: żydowska energia amerykańskiej rebelii” – dyskusja

O tym, kto był ojcem chrzestnym żydowskich punkowców z Lower East Side, dlaczego Lou Reed i Laurie Anderson zabierali swego psa na wieczerzę sederową, kto i kiedy ułożył punkowy dekalog opowie Artur Tanikowski, kurator z Muzeum POLIN. Po prelekcji rozmowa z legendarnym założycielem zespołów Izrael, Kryzys i Armia, Robertem Brylewskim.

godz. 14:00, wstęp wolny

Gainsbourg”, reż. Joann Sfar – pokaz filmu – więcej informacji tu

Joann Sfar, jeden z najbardziej uzdolnionych francuskich rysowników, w swoim debiutanckim filmie mierzy się z biografią ikony francuskiej kultury popularnej – Sergem Gainsbourgiem. Fabularno-animowany Gainsbourg
z 2010 r. zdobył trzy Cezary.


26 marca 2017, godz 14:00
Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6

Cykl muzycznych weekendów towarzyszy wystawie czasowej Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku
i winylu”,
prezentowanej w Muzeum POLIN do 29 maja 2017 roku.

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.