Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską.

 Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, które odbędzie się 28 czerwca 2019 o godzinie 17:30 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80, przy ul. Redutowej 48 w Warszawie.

Ałbena Grabowska – z zamiłowania pisarka, z zawodu lekarka – doktor nauk medycznych ze specjalizacją z neurologii i epileptologii. Nie planowała kariery pisarskiej, ale los zdecydował inaczej. Spisywanie rodzinnych wspomnień, w których krzyżują się korzenie i losy bułgarsko-polskie zaowocowało jej debiutancką powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”.

Kolejne książki powstały na prośbę syna, a następne – w tym bestsellerowe „Stulecie winnych” – już z autorskiej potrzeby pisania. Zyskały nie tylko ogromne uznanie wśród czytelników, ale także zainteresowały filmowców. Na podstawie sagi „Stulecie winnych” powstał serial emitowany od wiosny 2019 roku przez TVP, który cieszył się wśród widzów ogromną popularnością.

Podczas spotkania porozmawiamy o jej pasji do pisania oraz łączeniu jej z zawodem lekarza, o pisarskich inspiracjach oraz o przenoszeniu rodzinnych historii na karty książek.

Wstęp jest bezpłatny.

Data: 28 czerwca 2019, 17:30

Miejsce: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 80,  ul. Redutowa 48, Warszawa

Strona www: https://www.bpwola.waw.pl/wydarzenia/spotkanie-autorskie-albena-grabowska/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2075516512560342/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.