Spotkania podróżnicze w Kinie Praha

Spotkania podróżnicze w Kinie Praha

27 października 2016 roku  (czwartek) o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha, odbędzie się spotkanie podróżnicze, którego tematem będzie wyprawa trasą Jedwabnego Szlaku.

Ideą „Wikiwyprawy Chiny 2015” było zgromadzenie materiału fotograficznego na potrzeby takich projektów, jak Wikipedia, Wikipedia Commons i Wikipodróże. Zdjęcia te nie są kolejnym katalogiem na dysku, lecz służą do ilustracji artykułów i książek, a dzięki udostępnieniu wolnej licencji mogą korzystać z nich internauci z całego świata. Dzięki odwiedzeniu takich miejsc, jak Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Zerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i Chiny powstał bogaty materiał dokumentujący ślady obecności Polaków na jednym z najbardziej znanych szlaków.

I tak oto pięciu podróżników z listą miejsc do odwiedzenia, objuczonych aparatami, statywami i dronem, wpakowało się do 21-letniego busa i ruszyło z Warszawy do Pekinu. Po drodze musieli stawić czoła niebezpiecznym przygodom, chińskim wymogom formalnym i wielu trudnościom logistycznym. Pomimo tego osiągnęli szczyt podróżniczych marzeń, podziwiając Baku, Morze Kaspijskie, Samarkandę, Kaszgaru i Wielki Mur Chiński.

Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

 

Cena biletu – 15zł
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.