Spotkania online z cyklu „Kawa czy łopata?”

Spotkania online z cyklu „Kawa czy łopata?”

Zapraszamy co środę o 9:00 na online’owe spotkanie z historią, kawą, Warszawą i Grzegorzem PIątkiem – autorem książki „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”.

W cyklu „Kawa czy łopata?” przyjrzymy się bliżej zdjęciom, które trafiły na wystawę i do albumu Warszawa NA NOWO. Fotografie reporterskie 1945–1949 i historiom, które można z nich wyczytać. Przy porannej kawie Grzegorz Piątek opowie o odbudowie (czyli o tytułowej łopacie), o architektach i architekturze, ale też o trudach i radościach codziennego życia w odradzającym się mieście.

Odcinki będą emitowane na fanpage’u DSH (co środę, o 9:00) —> klik

Grzegorz Piątek (ur. 1980) – krytyk architektury, pisarz, warsawianista. Autor przewodników (m.in. „SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy”, 2012) oraz biografii „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (2016), za którą otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy. W marcu 2020 r. ukazała się jego książka „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”.

Zdjęcie w tle: kwiecień 1947. Odbudowa kamienicy przy ulicy Nowy Świat. W głębi skrzyżowanie alei 3 Maja (obecnie Aleje Jerozolimskie) z Nowym Światem. Po prawej gmach Banku Gospodarstwa Krajowego – widok w kierunku placu Trzech Krzyży. Fot. Polska Agencja Prasowa.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.