Spektakl „Nie jedz tego! To jest na święta!” nagrodzony w Moskwie

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego pt. „Nie jedz tego! To jest na święta!” w reżyserii Mariusza Grzegorzka otrzymał Grand Prix 39. VGIK International Student Festival. W tym roku moskiewski festiwal miał szczególny wymiar i rangę z uwagi na 100-lecie najstarszej szkoły filmowej na świecie, która jest jego organizatorem.

„Nie jedz tego! To jest na święta!” to spektakl niemożliwy do sklasyfikowania, msza, taniec, zderzenie światów, apokalipsa? To przerażająca, romantyczna, tragiczna, komiczna, science fiction, kowbojsko-detektywistyczna historia… o społeczeństwie i jego rozpadzie.

O nagrodzie zadecydowało międzynarodowe jury w składzie: Adriano De Santis, Marina Korostyleva, Oxana Smilkova, Svetlana Ustinova, Milosh Pavlovich.

To kolejny spektakl dyplomowy Szkoły Filmowej w Łodzi wyreżyserowany przez Mariusza Grzegorzka, który został doceniony na międzynarodowym festiwalu. Przed rokiem „Pomysłowe mebelki z gąbki” otrzymały nagrodę podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych FIESAD w Rabacie (Maroko). Wówczas jury doceniło wyjątkową formułę spektaklu, który wymyka się prostej klasyfikacji. „Nie jedz tego! To jest na święta!” to kolejny przykład nietuzinkowego konceptu teatralnego, który zrywa z klasycznie rozumianą pracą nad tekstem dramaturgicznym, tworząc unikalne doświadczenie teatralne.

Tak o spektaklu mówił reżyser, Mariusz Grzegorzek: „Mówienie w sposób szczery, otwarty, przełamujący bariery, stawiający nas samych w poczuciu pewnego dyskomfortu, to jest rozmowa, jaką warto odbyć. Przyjdźcie porozmawiać z nami w ten sposób! Opuśćcie strefę bezpieczeństwa i dotknijcie strefy niebezpieczeństwa. I poczujcie coś bardzo mocno! Choćby na chwilę! Nawet jeśli mama, tata, babcia, nauczycielka i ksiądz ostrzegają niestrudzenie: Nie jedz tego! To jest na święta!”.

Reżyseria, dramaturgia, oprawa wizualna: Mariusz Grzegorzek

Występują: Sylwia Gajdemska, Irmina Liškauskaite, Miron Dominiuk, Janek Napieralski, Wiktor Piechowski, Dorota Ptaszek, Aleksander Rudziński, Julia Szczepańska, Dominika Walo, Michał Włodarczyk

Kostiumy: Tomasz Armada

Opieka muzyczna: Leszek Kołodziejski

Opieka wokalna: Izabela Połońska

Opieka choreograficzna: Daria Szymańska

Realizacja dźwięku: Wadim Radziszewski

 
Źródło informacji: Szkoła Filmowa w Łodzi
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.