Spektakl baletowy z Bułgarią w sercu

Spektakl baletowy z Bułgarią w sercu Państwowej Szkoły Muzyki i Sztuk Scenicznych im. Christiny Morfowej ze Starej Zagory.

Bułgarzy w ciągu tysiącletniej historii wypracowali i zachowali ogromne bezcenne bogactwo duchowe, które odróżnia nas od innych narodów. Nasza historia, kultura, tradycja, folklor, rzemieślnictwo są unikatowe i bogate w przesłania oraz koloryt. Naszym obowiązkiem jest zachowanie dziedzictwa przodków, podtrzymywanie żywej bułgarskości i duchowności, jak również ich popularyzacja poprzez pokazywanie i udowadnianie wkładu w kulturę europejską i światową.

Muzyczno-sceniczny i artystyczny spektakl „Z Bułgarią w sercu” przedstawia Bułgarię, jej przyrodę, zabytki oraz dziedzictwo kulturowo-historyczne. Teksty autorskie, pieśni (z okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego, patriotyczne, folklorystyczne i współczesne) oraz tańce
(ludowe i balet) wypełniają spektakl niewymuszoną emocjonalnością. Umiejętne zaś połączenie dźwięku, światła, poezji, pieśni i tańca, zaprezentowane w interesujący, dostępny i porywający sposób, nadają formę przeslaniu płynącemu ze spektaklu – unikatową wizytówką Bułgarii na świecie jest jej kulturowo-historyczne bogactwo, przyroda, bułgarskie tradycje i sztuka.

Spektal w ramach 3. Festiwalu „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej”

6 kwietnia 2019, godz. 18:00

Wydarzenie odbędzie się w TEATRZE KRÓLEWSKIM – MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE.
Najbardziej wygodne wejście jest od ul. Agrykoli.

Wstęp wolny

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.