Spektakl „Aktor. Work in progress”

„Aktor. Work in progress” (na podstawie sztuk Bogusława Schaeffera) spektakl dyplomowy III roku Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Gdy aktorzy, a właściwie świeżo upieczeni adepci sztuki aktorskiej zaczynają się zastanawiać nad Teatrem – wiele się może wydarzyć. Niełatwo bowiem odpowiedzieć na pytanie co przyciąga ludzi do teatru i czego tam szukają. Czy to „tęsknota za czymś wyższym, tęsknota, rzec by można, religijna” czy też zwykłe poszukiwanie rozrywki? 
Nasi bohaterowie, podążając za słowami wielkiego geniusza muzyki, teatru i sztuk wszelakich, istnego Mefistofelesa pośród artystów, Bogusława Schaeffera – przygotowują gruntowną reformę teatru. Poszukują nowych dróg, podążając tymi wytartymi… i sami się gubią, gdzie kończy się scena, a zaczyna rzeczywistość. W natłoku gier, póz i ról gubi się wątek, a konflikty sceniczne przenikają życie prywatne. 
Scenariusz zaadaptowany na podstawie sztuk autora wiedzie nas w bezwstydną, roziskrzoną i krzywdzącą podróż po zakamarkach i obrzeżach teatru, skacząc po konwencjach od kiczu po śmiertelną powagę. Młodzi aktorzy kluczą, by odnaleźć ukojenie swojej tęsknoty za czymś wyższym, tęsknoty, rzec by można, religijnej – a może po prostu chcą nam dostarczyć rozrywki?

scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki i Waldemar Obłoza
obsada: Jacek Jeznach, Bartłomiej Kania, Karol Skoczek 
partner spektaklu: Fundacja Aurea Porta

Kiedy: 16 mara 2018, godz. 17:30 i 19:00
Dom Kultury Praga, ul. Sawinkowa 2

17 marca 2018, godz. 19:00
Lubelska 30/32

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/Aktor-Work-in-progress-190588651705406/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.