Spacerownik po warszawskiej przyrodzie: „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko”

Spacerownik po warszawskiej przyrodzie: „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko”.

Reklama
Reklama

Przechadzka śladami borsuka po centrum stolicy, oglądanie traszek w parku czy odkrywanie rzadkich roślin warszawskiej dżungli to propozycje, które można znaleźć w przewodniku „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko”. Mapy zachęcają do rodzinnych spacerów z dawką eko-ciekawostek.

W spacerowniku mieszkańcy znajdą kilka tras po warszawskich parkach i nadrzecznych łęgach. Wśród nich jest popularny Skaryszak, Kępa Wieloryb, a także zielone okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Przewodnik, oprócz map z wyróżnionymi atrakcjami fauny i flory, zawiera również zdjęcia i opisy sekretów natury.

Wydanie „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko” jest inspiracją do eksplorowania miejskiej przyrody przez dzieci i dorosłych. Podczas wycieczek najmłodsi mogą poznać gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, a także dowiedzieć się, dlaczego ważna jest troska o naturę. Spacerownik powstawał jesienią, podczas miejskich warsztatów organizowanych, we współpracy z Fundacją Dzieci w Naturę. Teraz bezpłatny katalog można pobrać tutaj – klik Limitowana wersja papierowa dostępna jest siedzibie Zarządu Zieleni przy ul. Kruczej 5/11D.

Reklama
Reklama

źródło: UM Warszawa / Fot. Fundacja Dzieci w Naturę

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.