Spacer warszawskimi śladami Gustawa Holoubka

Spacer warszawskimi śladami Gustawa Holoubka
𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿𝗮𝗹𝗻𝘆 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮 𝟮𝟭 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟭:𝟬𝟬 𝗻𝗮 𝗷𝘂𝗯𝗶𝗹𝗲𝘂𝘀𝘇𝗼𝘄𝘆 𝘀𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘀𝗸𝗶𝗺𝗶 𝘀́𝗹𝗮𝗱𝗮𝗺𝗶 𝗚𝘂𝘀𝘁𝗮𝘄𝗮 𝗛𝗼𝗹𝗼𝘂𝗯𝗸𝗮 – 𝗮𝗸𝘁𝗼𝗿𝗮, 𝗿𝗲𝘇̇𝘆𝘀𝗲𝗿𝗮, 𝗱𝘆𝗿𝗲𝗸𝘁𝗼𝗿𝗮, 𝗰𝘇ł𝗼𝘄𝗶𝗲𝗸𝗮 𝗽𝗲ł𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗽𝗮𝘀𝗷𝗶 𝗶 𝗲𝗻𝘁𝘂𝘇𝗷𝗮𝘇𝗺𝘂. 𝗣𝗼 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗮𝗰𝗵 𝘇𝘄𝗶𝗮̨𝘇𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘇 𝗮𝗿𝘁𝘆𝘀𝘁𝗮̨ 𝗼𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗶 𝗠𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗣𝗶𝗹𝗰𝗵 𝘄 𝘁𝗼𝘄𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝘁𝘄𝗶𝗲 𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮𝗹𝗲𝗻𝘆 𝗭𝗮𝘄𝗮𝗱𝘇𝗸𝗶𝗲𝗷. 𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿 𝘇𝗮𝗸𝗼𝗻́𝗰𝘇𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗲 𝗳𝗼𝘁𝗼𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗷 𝗽𝗼𝘀́𝘄𝗶𝗲̨𝗰𝗼𝗻𝗲𝗷 𝗛𝗼𝗹𝗼𝘂𝗯𝗸𝗼𝘄𝗶, 𝘄 𝗴𝗺𝗮𝗰𝗵𝘂 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗶 𝗦𝘇𝘁𝘂𝗸 𝗣𝗶𝗲̨𝗸𝗻𝘆𝗰𝗵.

Warszawa jest miastem, z którym Gustaw Holoubek związany był przez ponad pół wieku. Choć kochał Tatry i zagraniczne podróże, to w stolicy zapuścił korzenie i to w Warszawie angażował się się w życie społeczne i kulturalne. Ale miasto stołeczne było nie tylko miejscem jego twórczej działalności, lecz także licznych spotkań towarzyskich czy emocji sportowych.

Instytut Teatralny już po raz drugi organizuje spacer śladami wybitnego aktora. Pierwszy (dostępny na stronie Spacerownika Teatralnego) pokazywał miejsca i prezentował zdarzenia, które działy się między SPATiF-em a Teatrem Ateneum. Drugi, przygotowywany z Domem Spotkań z Historią, przyjrzy się adresom artyście bliskim.  Odwiedzimy Akademię Teatralną w Warszawie, gdzie kształcił młodych adeptów aktorstwa i reżyserii; Teatr Narodowy, w którym zagrał najbardziej ikoniczną w historii polskiego teatru postać Gustawa-Konrada w mickiewiczowskich „Dziadach” w reżyserii Kazimierza Dejmka;

Teatr Polski w Warszawie, gdzie debiutował w 1958 roku w roli sędziego Custa w „Trądzie w Pałacu Sprawiedliwości” Ugo Bettiego w reżyserii Marii Wiercińskiej. Nie zabraknie opowieści o nierozerwalnie związanych z aktorem miejscach spotkań towarzyskich, ale także tych, w których odbywały się zdjęcia do filmów. Spacer zakończy wizyta uczestników na wystawie fotograficznej poświęconej wybitnemu artyście w gmachu Akademii Sztuk Pięknych.
__________

„Niecodzienny” – jubileuszowy spacer warszawskimi śladami Gustawa Holoubka | Spacerownik Teatralny

21 maja 2023, godz. 11:00
prowadzenie: Monika Pilch z udziałem Magdaleny Zawadzkiej
start: Akademia Teatralna, ul. Miodowa 22/24


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama