Spacer po Targówku Fabrycznym i Mieszkaniowym

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Spacer po Targówku Fabrycznym i Mieszkaniowym.

Zapraszamy na pierwszy ze spacerów z Praską Ferajną, jakie odbędą się od maja do listopada w ramach projektu “Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Niedziela, 19 maja 2019 r.
Start :godz. 11:00,
zbiórka przy ul. Księcia Ziemowita 2, róg Naczelnikowskiej
Wstęp wolny!

Na spacerze, który odbędzie się 19 maja 2019 r., zobaczycie najciekawsze miejsca Targówka Fabrycznego, a także fragment Targówka Mieszkaniowego. Miejsce, w którym mieszkał słynny Józef Balcerek, “familoki” przy ul. Siarczanej, zaadaptowana na centrum kultury willa fabrykanta Scholtzego czy kościół w stylu zakopiańskim – to tylko niektóre z atrakcji tej części Targówka.

Na Targówek Mieszkaniowy pojedziemy autobusem (jeśli ktoś nie ma karty miejskiej, powinien zaopatrzyć się w bilet 20-minutowy), by zobaczyć socrealistyczny Teatr Rampa (jego budowę uwiecznił słynny film “Gdzie diabeł mówi dobranoc”), słynną przedwojenną ulicę Tykocińską czy kościół Chrystusa Króla, udanie łączący modernizm ze stylistyką neoromańską.

Nie zabraknie małomiasteczkowego klimatu: kameralnych uliczek zabudowanych drewniakami, kocich łbów i odmiennego niż w Warszawie upływu czasu.

Podczas spaceru zastanowimy się, które obiekty czy miejsca mogłyby się znaleźć na naszej wyszywanej mapie, którą wspólnie będziemy tworzyć na warsztatach.

19 maja 2019, godz. 11:00

ulica Księcia Ziemowita 2

Przewodnik: Karol Bulski/Praska Ferajna
Praska Ferajna

FB-klik

Spacer realizowany jest przez Dom Kultury Świt w ramach projektu “Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy” i finansowany z Funduszu Animacji Kultury Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.