Śniadanie z kolektywem Słuszna Strawa

Pamela Bożek/Taras Gembik, „Chleb to хлеб / خبز / хліб / Бепиг”

W lipcowe soboty w Zachęcie będzie można zjeść śniadanie przygotowane przez kolektyw Słuszna Strawa i kupić chleb wypiekany przez artystkę Pamelę Bożek i Tarasa Gembika, wspierając tym samym osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym w Polsce.

Pamela Bożek: „W ramach praktyki udzielania głosu i widoczności, a także współpracy na rzecz pokoju i budowania wspólnoty wraz z Tarasem Gembikiem inicjujemy wydarzenie, którego celem będzie refleksja nad tym, co podstawowe i bliskie codzienności. Chcemy, by nasza zawodowa aktywność spleciona z osobistym zaangażowaniem umożliwiła spotkanie wielu osób w kolejce po chleb. Do wspólnego działania zaprosiłam Słuszną Strawę – kuchnię tworzoną przez osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym, a także osoby reprezentujące inicjatywy zaangażowane w praktykowanie gościnności wobec uchodźczyń i uchodźców w Polsce”.

współpraca: Taras Gembik, Słuszna Strawa https://slusznastrawa.org/

Dochód ze sprzedaży chleba zasili zbiórkę na rzecz niezbędnych i pilnych napraw w lokalu prowadzonym przez Słuszną Strawę.

Kiedy: soboty o godz. 12:00
Miejsce: Plac przed Zachętą, plac Małachowskiego
grafika: Kaja Kusztra
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Plac Małachowskiego 2021”. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.