Smakowity Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Smakowity Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

29 maja zapraszamy na wielkie rodzinne święto – Dzień Dziecka z Muzeum POLIN! W tym roku w ten szczególny dzień posmakujemy wielokulturowości, odkrywając z najmłodszymi kuchnie z różnych stron świata.

W niedzielę 29 maja wspólnie ruszymy w miasto, żeby rozwiązywać kulinarne zagadki i próbować przysmaków z różnych rejonów świata. Zagramy też razem w rodzinną grę na wystawie „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”, a w czasie warsztatów kulinarnych poznamy tajniki przygotowywania kruchego ciasta. Na dobre zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Tęgie Chłopy.
WSTEP BEZPŁATNY na wszystkie wydarzenia, obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek  https://bit.ly/dzien-dziecka-wejsciowki
 
PROGRAM
  • Gra miejska „Podróż kulinarna po Muranowie”
  • od 11.00 do 17.00 (ostatni start spod muzeum POLIN o 15.30)
Jesteście ciekawi świata? Chcecie poznać różnorodność tradycji i kultur „od kuchni”? Weźcie udział w grze, która odbędzie się w przestrzeni miejskiej w okolicach Muzeum POLIN. Na finał zaprosimy Was do wspólnego stołu, który stanie przed muzeum. Tu oczywiście królować będą charakterystyczne smaki kuchni żydowskiej łączącej wiele tradycji.
Na wszystkich wytrawnych graczy czekają drobne upominki!
Naszymi partnerami w grze są restauracje: Spice & You, Kafra Kebab, Gdański Bar Mleczny, Sushi Muranów, Trattoria Murano.
  • Gra muzealna na wystawie „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”
  • od 11.00 do 17.00 co godzina/ grupa max. 25 osób z edukatorem/rką
Razem z naszymi edukatorami odkryjecie niejedną kuchenną zagadkę i zasmakujecie w zadaniach dla młodszych i starszych. A na wszystkich graczy czekają drobne upominki!
Karty do gry rodzinnej po wystawie „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna” dostępne są również w j. ukraińskim.
  • Warsztaty kulinarne w Pracowni kulinarnej „U Fani” Muzeum POLIN
  • 11.00, 13.00, 15.00
Zapraszamy na wspólne szaleństwo w muzealnej pracowni kulinarnej łączące proste prace kuchenne takie jak mieszanie, ugniatanie i dosmaczanie z elementami nauki alfabetu hebrajskiego. Poznamy tajniki kruchego ciasta, z którego wycinać będziemy ciasteczka w kształcie liter.
Zapraszamy także rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami na godz. 11.00
Grupie na godz. 13.00 towarzyszyć będzie tłumacz PJM.
 

17:00 – Koncert zespołu Tęgie Chłopy

Na dobre zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Tęgie Chłopy, który zagra utwory ze swojej najnowszej płyty „Rakieta”.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.