Skandynawska Akademia Filmowa w Volvo Car Warszawa

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Skandynawska Akademia Filmowa w Volvo Car Warszawa.

Zapraszamy na Skandynawską Akademię Filmową – wyjątkowy cykl projekcji filmowych i prelekcji, zorganizowany przez Volvo Car Warszawa i Szwedzki Stół Filmowy. Zabierzemy Was w podróż po skandynawskiej mapie filmowej, pokażemy najważniejsze produkcje nakręcone w ciągu ostatnich lat i opowiemy o różnych tendencjach w kinie Północy. A wszystko to w niezwykłej przestrzeni concept store’u Volvo Car Warszawa w samym centrum miasta! Dla uczestników serwować będziemy rozgrzewający napój!

Przystanek pierwszy: Szwecja i nagradzany na festiwalach film “The Square” w reżyserii Rubena Östlunda.

Harmonogram:
26.10 – The Square (2017), reż. Ruben Östlund (Szwecja)
15.11 – O koniach i ludziach (2013), reż. Benedikt Erlingsson (Islandia)
29.11 – Melancholia (2011), reż. Lars von Trier (Dania/Szwecja)
06.12 – Obywatel Roku (2014), reż. Hans Petter Moland (Norwegia)
20.12 – Komuna (2016), reż. Thomas Vinterberg (Dania)

Projekcie zaczynają się o godzinie 20:00.

Volvo Car Warszawa, ul. Marszałkowska 89

Wstęp wolny

STOWARZYSZENIE SZWEDZKI STÓŁ FILMOWY – jesteśmy stowarzyszeniem, którego głównym zadaniem jest promowaniu kultury skandynawskiej w Polsce. Lubimy dobre filmy, ale jeszcze bardziej lubimy dzielić się naszymi odkryciami z szerszą publicznością. Dlatego organizujemy przeglądy filmowe, pokazy plenerowe, premiery i spotkania z twórcami. Ale kino to nie jedyny obszar naszej działalności. Prowadzimy też stronę, na której opowiadamy o skandynawskiej literaturze, sztuce i designie. Do tej pory współpracowałyśmy między innymi ze Szwedzkim Instytutem, Ambasadą Szwecji w Polsce i Polskim Instytutem w Sztokholmie.

VOLVO CAR WARSZAWA to znajdujący się w sercu Warszawy unikatowy concept store łączący w sobie salon samochodowy Volvo, szwedzką kawiarnię, strefę VR oraz przestrzeń eventową. To unikalne miejsce dedykowane fanom motoryzacji i skandynawskiego designu. Jednoczymy w nim to, co dla nas ważne: ludzi, przestrzeń, design i samochody Volvo.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.