Sitartronic&friends koncert muzyki indyjskiej i pokaz tańca z okazji święta Diwali
W programie: klasyczne ragi oraz kompozycje autorskie na sitar, sarangi i tablę ilustrowane tańcem kathak, przeplatane opowieścią o tradycjach indyjskiego święta światła i zwycięstwa dobra nad złem – Dipawali.
Wystąpią:
Tomasz Orszulak (sitar) – instrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych, twórca solowego projektu Sitartronic. Współpracuje z artystami z Polski i zagranicy. Jest też autorem muzyki do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych.
Bart Pałyga (sarangi) – wiolonczelista, multiinstrumentalista, improwizator. Specjalizuje się w grze na kilkunastu instrumentach smyczkowych i innych z całego świata, w tym na indyjskim sarangi. Prekursor użycia technik śpiewu alikwotowego w muzyce współczesnej, folkowej i rozrywkowej w Polsce.
Janek Kubek (tabla) – perkusjonalista studiujący tradycyjne techniki gry i repertuar wykonywany na bębnach wywodzących się z różnych kultur. Grę na tabli rozpoczął pod okiem Jerzego Pomianowskiego . Naukę kontynuuje w Kalkucie pod opieką pandita Samira Chatterjee reprezentującego szkołę Farukhabad. Na co dzień występuje z Beltaine, Indialucia, Viva Flamenco. Bierze udział w improwizowanych projektach muzycznych i teatralnych. Prowadzi zajęcia dla dzieci, warsztaty dla dorosłych i buduje własne instrumenty.
Magdalena Niernsee (taniec kathak) – tancerka, choreograf, pedagog tańca. Ukończyła wyższą szkołę klasycznego indyjskiego tańca Kathak Kendra w New Delhi. Mieszkała w Indiach na stałe przez ponad 5 lat. i nadal często je odwiedza. Jest wychowanką Guru Pt. Jai Kishan Maharaja oraz Guru Aditi Mangaldas. W Polsce tworzy projekty solowe i współpracuje z różnymi artystami. Na stałe uczy tańca m.in w Muzeum Azji i Pacyfiku.
25 października 2024, godz. 18:00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24
Bilet: 50 zł.
Bilety dostępne online i w kasie muzeum